Wpis z mikrobloga

@P3tro na każdym rogu jest wypożyczalnia i prawdopodobnie z większości będziesz zadowolony;) ja brałem pod kretablanka, polka. standardowe miejsca do odwiedzenia to Knossos, port i twierdza w Heraklionie, Spinalonga, plaże Vai, Matala, polecam też podjechać do jednej winiarni i jednej oliwiarni na degustacje (łatwo to wygooglowac żeby zajechać po drodze). Hiking polecam wąwóz w Rouvas, bardzo przyjemna trasa jeśli lubisz takie klimaty. Do tego fajnie zobaczyć port w Eloundzie, miasteczko Agios Nikolaos,
  • Odpowiedz
@P3tro jeśli wybierasz się w pobliżu Herakleion to mogę ci poradzić,
pod Herakleion masz Pałac Knossos, fajne do zwiedzenia, w samym Herakleion masz fontannę, która jest taka wizytówką miasta można powiedzieć, twierdzę wenecka w porcie, a na pewno do zobaczenia muzeum.
kilka km na wschód polecał bym się udać do cretanAquanarium w Kato gouves, naprawdę super miejsce, Malia, Hersonisos to takie typowo turystyczne miejsca - knajpy, restauracje itp... więc nie polecam, W
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vadim_lbn auto od Kreta Blanka, jakieś 40euro taniej niż oferta Grecos, Agios Nikolaos super, Via Beach wg mnie przereklamowana, następnym razem jadę w innym trybie na 100%, nie all inclusive tylko na własną rękę, chociażby z powodu jedzenia, gdzie za 30euro jedliśmy super obiad w Karnagio w Agios czy Avli in Maila w Maila. Ogólnie Kreta>Rodos,Kos
  • Odpowiedz
@P3tro całkiem rozumiem, przy takim upale to mało przyjemne;) mi się też bardziej podobała Matala (ta z jaskiniami hippisów) niż Vai, ale raz zobaczyć myślę że warto;) a jakieś winko/oliwy testowales? Ps. jeśli chodzi o ceny jedzenia to też byłem pozytywnie zaskoczony, w wieku miejscach fajny lokalny obiad kosztował mniej niż nad Soliną, nie mówiąc o Bałtyku czy Zakopanem;)
  • Odpowiedz