Wpis z mikrobloga

Ile powinien trwać i ile kosztuje chiptuning? Mam dwie oferty, jedna z polecenia kumpla, koszt około 2k za podniesienie mocy, odpowiednie wystrojenie skrzyni i odblokowanie funkcji w samochodzie. Koleś bez negatywnych opinii, wydaje się bardzo konkretny i profesjonalny. Powiedział, że dla pewności muszę się przygotować na dwa dni robocze i dobrze jakbym świecie wymienił. Z drugiej strony kontaktowałem się z „najlepszym” serwisem w Polsce i tam krzyknęli ponad 4k, w godzinę lub dwie się uwiną i tyle. xD Ta druga opcja nie śmierdzi jakąś masówką po zyskaniu jakiejś rozpoznawalności?

#motoryzacja | #chiptuning | #samochody
  • 13
@PiotrFr: a jaki sens jest indywidualnego strojenia każdego seryjnego auta jakie przyjeżdża z ulicy? Wszystkie auta z danym zespołem napędowym jeżdżą z tą samą mapą z fabryki. Jeśli pomiar serii na hamowni wychodzi w porządku i nie ma odchyłów wskazujących na usterkę, to wgrać gotowy, sprawdzony, może nawet autorski program dla danego silnika i nara ¯\(ツ)/¯

@FunkyMonkey, świece warto wymienić, szczególnie jeśli to T(F)SI - słyszałem, że się lubią w
@Daronk: A bo ja wiem.
@PiotrFr: Właśnie z kolegą w trakcie strojenia pojeździł i konsultował na bieżąco.
@kexus512: Na ten moment też wydaję mi się to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
@lgbtagdrtv: @NuklearnySzpadel: @PiotrFr: Właśnie kwestia indywidualnego podejścia. Przy pierwszej opcji dowiedziałem się, że dobrze byłoby wymienić świece, może być program na 98 lub uniwersalny na 95/98+, a czas jest zależny od tego kiedy uda się wszystko porządnie