Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chce zorganizować maly obiad po ślubie cywilnym 10-15 osób.
1. Uzgodnić wcześniej wszytko z restauracją, wybrać menu itp
2. Zaprosić ludzi do zarezerwowanego stolika w restauracji i zamawiać z karty

druga opcja trochę hardcore chyba bo może coś się nie udać ale się zastawiamy
Ktos ma jakieś doświadczenia? Ktoś tak organizował? Podzieli się info?
#wesele #slub #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim droższym rozwiązaniem jest zamówienie talerzy z ziemniakami, dwoma lub trzema daniami i by każdy nakładał to na co ma ochotę. Jakieś pałki z kurczaka, kilka kotletów schabowych/drobiowych, surówka. Nie wszędzie na to się zgodzą, jest ryzyko, że czegoś będzie mało, a innego zostanie. Zamów wszystkim klasyczny devollie ziemniaki i surówki. Umów godzinę, tak by każdy dostał ciepły posiłek i nie było problemów ;) to danie akurat każdy lubi ;)
  • Odpowiedz
A ja za dwa tygodnie właśnie opcja 2. chociaż mam połowę tych gości. Nawet przy takim mini ślubie / weselu miałam sporo rzeczy do załatwienia, a szkoda mi czasu i stresu na coś większego - może jakieś odnowienie ślubów za parę lat z większą pompą, ale czas pokaże :) ale każdemu wg. potrzeb i gustu!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wszystko zależy od tego, jaką jest Twoja rodzina. U mnie opcja nr 2 skończyłaby się głodówką połowy gości, bo "nie będziemy was naciągać". Może nie głodówką, ale na pewno nie zamówiliby tego na co rzeczywiście mieliby ochotę, tylko to, co jest najtańsze. Ja zawsze ustalam menu z restauracją wcześniej i wtedy nikt się nie krępuje brać ze stołu co chce i ile chce bądź zjada to, co zostało mu zaserwowane.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie ślub, ale urodziny na około 20 osób - menu na przystawki, desery, napoje wybrane, dania główne zamawiane z karty (restauracja miała specjalne, trochę okrojone karty bez cennika)
  • Odpowiedz
@bezstronny_obserwator: Dziękuję bardzo :⁠-⁠D I oczywiście życzę wam tego samego :⁠-⁠) Skrócone menu świetnie zeszło egzamin. Było nas 12 osób. Przystawka, zupa, obiad i deser. Wszyscy objedzeni w opór :⁠-⁠) W sumie w menu i tak mieliśmy większość droższych opcji z karty standardowej, bo braliśmy do niej tylko to co przetestowaliśmy wcześniej i nam smakowało.
  • Odpowiedz