Wpis z mikrobloga

Poszukuje stosunkowo odpowiednich (i tanich)butów i pedałów spd do szosy dla osoby początkującej, ponieważ aktualnie jeżdżę na zestawie mtb przerzuconego ze starego roweru bo zakup szosy wleciał z zaskoczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba, że dla poczatkującego rowerzysty na szosę takie coś w zupełności wystarczy ale czytałem, że przełożenie jest lepsze i przez to, że stopa jest sztywniejsza to jest niby lepiej ale nie wiem ¯\(ツ)/¯

#rower
  • 6
@FANZ0UN: mam MTB SHIMANO SH-XC300 i przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie to, jak bardzo średnie są te buty i może mogłem sobie kupić coś dużo tańszego w podobnym komforcie a tutaj chodzi o konkretnie szosę
@wap_eeL: a co jest w nich nie tak? Mnie zawiodła w nich wkładka, ale wystarczyło zapłacić 150 zł i jest git. Na minus jest zdecydowanie to, że one kompletnie nie nadają się do jazdy latem. Przy 30 stopniach odparzają stopy.
@Paczek_w_masle: Nie powiem, że są jakieś fatalne, tylko jak na zakup oceniam je jako średnio wygodne, spodziewałem się, że jak kupie trochę lepsze buty będzie trochę lepiej. Możliwe, że jest to kwestia wkładki, jaką kupiłeś?
Możliwe, że jest to kwestia wkładki


@wap_eeL: wkładka w Shimano jest cienka i płaska. Od tego bolały mnie kolana (łuk stopy szedł w dół, kolana uciekały do środka). Ja kupiłem wkładki Bontragera. Dzięki nim o niebo lepiej stopa układa się w bucie. Ale to może być bardzo subiektywne, więc nie daję gwarancji że pomoże.