Wpis z mikrobloga

  • 0
@rurarz: film jest wiązany z lotem MH370 głównie z dwóch powodow: został opublikowany około 70 dni po jego zaginięciu, a na oryginalnym filmie z rzekomej satelity znajdują się koordynaty które mogą wskazywać na obszar, gdzie samolot miał się znaleźć pod koniec swojego lotu wg. oficjalnej wersji. Również wygląd pasuje do 777-200.

Oczywiście najprostszym wytłumaczeniem jest fake, bo to co tam się znajduje wygląda na pure sci-fi, jednak zastanawiające są detale takie
@rurarz: Jeśli to fake, to ktoś zadał sobie wiele trudu (zadbano o najdrobniejsze detale). Trzeba też mieć na uwadze, że 10 lat temu zrobienie takiego CGI było trochę trudniejsze niż jest dzisiaj (z uwagi na hardware i software). Tak więc ktoś włożył sporo pracy, pytanie co chciał tym osiągnąć?
@rurarz: Mogłeś dodać filmy dla "zainteresowanych", bo nie każdemu chce się szukać czegoś na reddicie.
Link 1
Link 2

Ogólnie podoba mi się, że sceptycyzm powoli zanika, ale nadal uważam, że "to trzeba na spokojnie" i nie można wyciągać pochopnych decyzji. Dodam też fakt, że filmy te oryginalnie zostały opublikowane zaledwie 4 dni po zaginięciu samolotu, a wątpię, by komukolwiek chciało się pierdzielić z dodawaniem efektów. Z drugiej strony, w 2014
@rurarz: Film zawierał współrzędne geograficzne, sugerujące, że wideo zostało nagrane przez satelitę NROL-33 (patrz wideo - lewy dolny róg), jednak sugerowany satelita w tamtym czasie nawet nie został jeszcze wystrzelony na orbitę.
https://amp.observers.france24.com/en/asia-pacific/20230323-mh370-why-these-two-videos-don-t-show-what-happened-to-the-lost-plane

Był też film jakiegoś chłopka od efektów, który omawiał różne efekty występujące w filmie, w tym ten cały "portal", ale nie mogę teraz znaleźć linku.
Heekate - @rurarz: Film zawierał współrzędne geograficzne, sugerujące, że wideo zosta...
@Seif: Podobno po 70 dniach od zaginięcia wypłynęły te filmy. W każdym razie 10 lat temu.

Po co ktoś miał by robić takiego fejka, który w tamtym czasie był mega ciężki do zrobienia, tylko po to aby wrzucić go na kompletnie nieznany kanał youtube gdzie mało kto to zobaczy.

Przecież jest akcja ratunkowa i prędzej czy później odnajdą szczątki samolotu - chyba że... przez 10 lat były 2 akcje "poszukiwawcze" i
@Seif: Zabawne, że redditowcy proszą o źródło filmu w kom, a 2 dni przed uploadem na youtube, całość została dodana na Vimeo z opisem "Video pasjonata montażu filmów, jak mogło wyglądać zniknięcie samolotu. Z mojego doświadczenia w montowaniu video i bycia pilotem samolotu wnioskuję, że jest to tylko montaż stworzony z prawdziwego ujęcia samolotu zrobionego kamerą na podczerwień w pobliżu lotniska. Jednak w żadnym wypadku video nie pochodzi z satelity." chłop
  • 1
@Seif: Filmy są podlinkowane w środku podlinkowanego przeze mnie tematu zbiorczego na reddicie. Jeśli komuś się "nie chce" przeczytać tego tematu to i tak nic nie wniesie do dyskusji ¯\(ツ)/¯

Dodam też fakt, że filmy te oryginalnie zostały opublikowane zaledwie 4 dni po zaginięciu samolotu, a wątpię, by komukolwiek chciało się pierdzielić z dodawaniem efektów


@Seif Nie zostały opublikowane 4 dni po. Na youtube pojawiły się w 19 maja a więc