Wpis z mikrobloga

  • 1
pamiętam jak zalales pół wioski, więc to jest jeszcze nic


@Retsew: no to masz niezłe oderwanie od rzeczywistości bo zalałem tylko swoje podwórko - takie zaburzenia postrzegania to chyba się leczy? A może to po prostu problemy z pamięcią? Ile masz lat?
  • Odpowiedz
@FejsFak tzn jak sie to robi?
Bo wiem, że woda służy do mycia sie a przy odpowiednim ciśnieniu można przeciąć nią kamień.
Bo z niwelacją to zauważyłem tyle, że jak dużo pada to sie dziury robią.
  • Odpowiedz
  • 1
brakuje jeszcze umiejętności budowlanych i mogę schody stawiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Retsew: z Twoimi dolegliwościami jedyne co możesz postawić to klocka
  • Odpowiedz
  • 1
@Zarzutkkake: dziury się robią bo woda zagęszcza grunt - te dziury później zasypujesz i nowe się już nie zrobią. Nic tak dobrze nie zagęszcza gruntu jak woda. Dodatkowo woda pokazuje Ci jaki jest poziom - każda górka będzie wystawać nad poziom wody. Lejąc wodą na taką górkę powodujesz rozpływanie się materiału i górka znika a przy okazji spływający w dołki materiał się automatycznie zagęszcza. Bardzo przyjemna i relaksująca robota.
  • Odpowiedz
@FejsFak a dobra to masz na myśli. Czyli lejesz wodę i obserujesz, gdzie dosypać. No to sam tak robiłem na podwórku, gdzie mam kamień wysypany dla samochodów. Bez wody ni #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli lejesz wodę i obserujesz, gdzie dosypać.


@Zarzutkkake: tak robię przy zakładaniu trawników i niwelacji terenu na dużej powierzchni gdy mam tam zamontowany system automatycznego nawadniania - tutaj w przypadku oczka wodnego mam dziurę w ziemi która została wykopana przez koparkę i jest po prostu bardzo nierówna więc leję wodę wszędzie tam gdzie nie chcę mieć ziemi a woda tą ziemię wypłukuje przenosząc ją jednocześnie w najniższe miejsce.
  • Odpowiedz
@FejsFak to i tak nie ma to jak sie chwalić w miejscu, gdzie wyśmiewany jesteś przez człowieka, którego czeka jeszcze szkoła ponadpodstawowa, wyśmiewa sie ze schodów ale staremu tego nie pokaże, kiedy ten wraca po 10h z budowy na czarno.
  • Odpowiedz