Wpis z mikrobloga

#dom #remont #budownictwo #drzwi

Drzwi drewniane czy metalowe?

Serwus. Chciałem wymienić drzwi wejściowe u rodziców w domu i zastanawiam się jaki rodzaj zamówić.
Aktualnie są zamontowane drewniane, ponad 10 letnie ale są raczej średniej jakości. Odkrztałciły się, uszelki już nie dociskają, zimą wieje w ganku/wiatrołapie, że hej... w dodatku pies nauczył się je otwierać i mocno je zrysowal.
Podejrzewam, że teraz robią drzwi lepszej jakości, jeśli się oczywiście dobrze zapłaci ;-)
Zorganizowany_chaos - #dom #remont #budownictwo #drzwi

Drzwi drewniane czy metalowe?...

źródło: inox-14-zd-black-lustro-72mm-termo~2

Pobierz
  • 11
@Zorganizowany_chaos: ekspertem nie jestem, po prostu piszę jak to wygląda, może za 2 lata zaczną rdzewieć i inaczej będę pisał XD
ale na ten moment nie widzę możliwości żeby miały się jakkolwiek zepsuć, chociaż jak masz psa to może pazurami zerwać tę okleinę chyba. Sam nie wiem
@Zorganizowany_chaos ja generalnie jestem zwolennikiem drewna bo o wiele więcej możesz w nim zrobić i wprowadzać dużo modyfikacji. technologia się zmieniła przez lata a dalej często słyszę argument że "20 lat temu miałem drewniane drzwi i one były beznadziejne więc teraz na pewno też są"
w drzwiach metalowych masz dużo nowoczesnych modeli tylko pytanie czy będą pasować do domu który ma x lat. O drewno trzeba bardziej dbać i raz na kilka