Wpis z mikrobloga

U rodziców wywaliło "korki". Po załączeniu nie działał telewizor. Swoje lata miał więc bez zastanowienia kupiliśmy nowy i git. Postanowiłem jednak w ramach edukacji zajrzeć do starego. Rozkręciłem i stwierdzam spalony bezpiecznik (fota zrobiona już jak go wyjąłem)- spoko.
Czy spalony bezpiecznik to był skutek tego co się działo na zewnątrz i poświęcił się on dla telewizora czy odwrotnie- coś się zjarało w TV i zanim bezpiecznik zadziałał to wyrzuciło zabezpieczenie? Jak to wymienię to mogę śmiało wkładać do kontaktu czy mogę mieć powtórkę sytuacji na chacie? Na samej focie chyba nic nie widać ale dołączam- może ktoś znajdzie jakiś kondensator do wymiany albo podpowie gdzie dziobnąć miernikiem jeszcze.
#elektronika #elektronikadiy #zrobtosam
Tojamoze_pozamiatam - U rodziców wywaliło "korki". Po załączeniu nie działał telewizo...

źródło: 20230810_184636

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zaczynasz od wymiany tego co upalone. Póznirj sprawdzasz czy nie masz zawarcia +/-. Jeśli zwarcie jest, to patrzysz czy warystor nie zawiera. Wyrzucasz co. Jeśli dalej zawarcie, wyrzuć diody prostownicze i sorawdz czy zwarcie jest po pierwotnej czy wtornej. Obstawuam mosfety do wymiany
  • Odpowiedz
zestawie naprawczym


@To_ja_moze_pozamiatam: Jak @rybeczka napisał - w zestawie jest to co z reguły leci, to co wymieniłem wcześniej jest upalone na 99% Nie wiem czemu w tym zestawie nie ma mostka prostowniczego bo przy takim prądzie zwarcia on też z reguły pada. Generalnie jeśli nie masz doświadczenia w serwisie zasilaczy impulsowych to raczej nie dasz rady. Taniej i szybciej będzie wymienić zasilacz.
  • Odpowiedz