Wpis z mikrobloga

#przeprowadzka #urzedy #olsztyn #gdansk

przeprowadzka olsztyn->Gdańsk, zmiana pracy od września, zmiana miejsca zamieszkania (od początku jestem zameldowany w jednym miejscu ale czas na przeprowadzkę)

Co trzeba ogarnąć? nigdy nie umiałem w papierologie i za ch*j nie bardzo wiem co i jak.

1.Urząd skarbowy- trzeba czy nie trzeba? google jest niezdecydowane.

2.miejsce zameldowania- zapewne zostanie ustanowione podczas wynajmu (pierwszy raz wynajmuje) więc trzeba się wymeldować z aktualnego miejsca? nie bardzo chce mi się biegać wyrabiać dowody i prawajazdy (,)

3. prawo jazdy i dowód i wszelakie dokumenty materialne- przy zmianie meldunku trzeba wymieniać. Czy może to zostać jak jest?

4. OC na auto, tutaj strzelam że należało by zmienić i przeliczyć ponownie ze względu na zmianę miejsca użytkowania, ale też nic się nie stanie jak tego się nie zrobi i nie bardzo mam chęć.

5. czy ja o czymś nie wiem?
  • 10
@AVATARKUBA122: Standardowo, to raczej nic nie musisz robić. Ja mam dalej papiery na piździszewo wielkie a mieszkałem już w kilku miastach przez ten czas. Co i raz tylko załatwiałem sobie meldunek tymczasowy jak chciałem się zarejestrować w Urzędzie Pracy - nie wiem czy to nie uległo zmianie. Powiem ci, że nawet lepiej sobie zostawić adres korespondencyjny na dom rodzinny (no chyba, że kupujesz mieszkanie/dom) bo jak się przeprowadzisz i zapomnisz zaktualizować
@AVATARKUBA122 Daj se luz że zmianą miejsca zameldowania w papierach. Dla niższego OC lepiej jak będziesz miał zarejestrowane auto w mniejszej miejscowości. Liczy się miejsce zameldowania, możesz mieć samochód zarejestrowany w Gdańsku a miejsce twojego zamieszkania może być w Olsztynie. Dla ubezpieczenia liczy się miejsce zamieszkania. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet do 50% rocznych kosztów za OC
@AVATARKUBA122: wynajmujący tak średnio chcą meldować więc nie śpiesz się za bardzo z wymeldowywaniem z rodzinnego domu, bo jak mnie pamięć nie myli gdzieś zameldowanym trzeba być,
musisz nauczyć się po prostu rozróżniać adres zamieszkania i zameldowania, zdecydowana większość młodych ludzi wyjeżdzających za pracą pozostaje zameldowana w domu rodzinnym
bo jak mnie pamięć nie myli gdzieś zameldowanym trzeba być,


@Livian: w teorii tak w praktyce nie. Od 2004 roku nie jestem zameldowany nigdzie. Są w Europie kraje które nie wymagają meldunku i w razie przypału mówisz że akurat tam mieszkasz. Mandatów już za brak meldunku nie ma