Wpis z mikrobloga

K0rwa, dlaczego wszystkie artykuły prawno/finansowe są tak pisane żeby nie dało się nic zrozumieć. Przecież to na załączonym obrazku można podsumować w jednym zdaniu: "To zależy od pracodawcy". Pamiętam jak przeczytałem dziesiątki artykułów o wskaźniku nexus odnoście #ipbox i nic nie mogłem zrozumieć. Dopiero kumpel z roboty wyjaśnił mi w 2 zdaniach jakie to jest proste.

#biznes #firma #podatki #urzadskarbowy #ksiegowosc #programista15k #jdg
JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy - K0rwa, dlaczego wszystkie artykuły prawno/finansowe...

źródło: 2023-08-09 07_54_51-Window

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy kancelarie, firmy doradcze czy biura rachunkowe nie zarabiają na pisaniu artykułów xd Te najczęściej trzepią jacyś stażyści albo juniorzy, niezbyt jeszcze biegli w tym co opisują. Z kolei Rzepa czy Gofin to już typowo płatna prasa specjalistyczna pisana przez ekspertów dla ekspertów
  • Odpowiedz
@janusz-lece: W 95% przypadków nexus nie ma żadnego znaczenia i wynosi 1. w 5% jest dzielenie przez 0 i nikt wie co zrobić.
*Dzielenie przez 0 jest kiedy nie masz w trakcie trwania projektu żadnego kosztu kwalifikowanego. Koszt kwalifikowany to coś co wpływa bezpośrednio na twój przychód z projektu np. nowy komp a leasing samochodu już niekoniecznie. Niestety nie wyrobiłem się w 2 zdaniach ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz