Wpis z mikrobloga

@DoktorVincent:
W sumie dane sprzed 6 lat, a ostatnie 3-4 lata to ciągły wzrost wydawanych pozwoleń i rejestrowanych sztuk broni.

Cieszy niemal dwukrotny wzrost od czasów jak Jakub Marian zrobił poprzednią wersję, może teraz, po okołowojennym piku zainteresowania, dobijamy już do tych 3 szt.
  • Odpowiedz
@DoktorVincent: no nie wiem, jak przyjdą ruscy to na nic się taka broń nie przyda.
Moim zdaniem powinni zabronić posiadania w ogóle i tylko służby państwowe i wojsko powinny mieć broń.
Zwykłym ludziom jest to zupełnie niepotrzebne i jest to niebezpieczne - cywile nie mają pojęcia jak bezpiecznie się nią posługiwać.
  • Odpowiedz
@Polinik: od mapy jakubamariana osobiście przyczyniłem się do podniesienia statystyk. U mnie na domownika przypada po 2.5 sztuki. A mam żonę i dzieci które nie strzelają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blackphoenix Masz gaśnicę w domu? Jeśli mieszkasz w domu a nie mieszkaniu? Po co? Przecież od tego jest straż pożarna. Podpowiem że aby mieć broń, musisz przejść proces który uczy Cię bezpiecznego obchodzenia się z bronią.
  • Odpowiedz
@DoktorVincent: I co jest w tym złego że mamy tak mało broni? Faktem jest że jesteśmy biedniejsi od takich Niemców, ale również jest u nas zdecydowanie bardziej bezpiecznie. W Polsce posiadanie broni to drogie hobby a nie jakiś potrzebny wydatek.

A co do pozwoleń to kolekcjonerskie dostaje każdy.
  • Odpowiedz