Wpis z mikrobloga

Kiedy 2 lata temu pisałem o tym, że budowa przejścia naziemnego koło komisariatu (trzemeska) na Legnickiej jest bez sensu bo 20 m. dalej jest przejście podziemne to zostałem wyśmiany bo nagle przejście dosłownie kilkunastu schodków stało się dla wszystkich niesamowicie trudnym wyzwaniem.

Po dwóch latach można już wyciągnąć pierwsze wnioski, kto miał rację.

Od momentu gdy są zbierane dane (2016 r.) do 29-04-2021 (data otwarcia przejścia) było tylko 1 zdarzenie spowodowane pieszym przechodzącym w niedozwolonym miejscu.

Natomiast od 29-04-2021 do końca 2 kwartału 2023 roku nastąpiły tam 4 zdarzenia z czego połowa spowodowana była wtargnięciem pieszego na przejście. 2 zdarzenia: "Przyczyna zdarzenia: pieszy: nieostrożne wejście na jezdnię: przed jadącym pojazdem" a pozostałe dwa "Przyczyna zdarzenia: kierowca: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych".

Źródło danych (z lewej można ustawić filtr czasowy oraz filtrować tylko zdarzenia z udziałem pieszych).
https://gis.um.wroc.pl/portal/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1Rn9uRQlCVluBCVf1n2FfDJ3MrS91LOah1PpDpuWVLhy-HjZFc93dkvFg#/7e44b35e891d4d4c870cd7f1e7d50a0a

Ps. @lothar: jak tam, ruch na Legnickiej spokojny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samochody już tam nie pędzą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw
KonwersatorZabytkow - Kiedy 2 lata temu pisałem o tym, że budowa przejścia naziemnego...

źródło: obraz_2023-08-09_030201231

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
bo nagle przejście dosłownie kilkunastu schodków stało się dla wszystkich niesamowicie trudnym wyzwaniem.


@KonwersatorZabytkow: dla niektórych kilkanaście schodków to przeszkoda, nie do przebycia. Osoby starsze, z bagażami, z wózkiem dziecięcym, chore. Miałeś kiedyś chorą nogę? Zwykłe skręcenie kostki to już schody są koszmarem, a coś poważniejszego to już 3 stopnie to problem. Miałem zapalenia stawu kolanowego, 200 metrów szedłem 20 minut. O chodzeniu po schodach nie było mowy. Każdy krok to
  • Odpowiedz
@Rasteris: Wszystko spoko tylko jak robisz przejście na 3 pasmowej drodze to może warto by było przemyśleć ten ruch. Po prostu zwyczajnie wymalowanie pasów jest łatwiejsze niż pomyślenie jak ogarnąć organizację ruchu.

Wszystko spoko tylko między przystankami tramwajowymi w tamtym miejscu jest 350 metrów. To naprawdę nawet z wózkiem nie jest bóg wie jaka odległość biorąc pod uwagę że przy samym przystanku też nie są wszystkie bloki.

@CREATE_USER Ty się nie
  • Odpowiedz
Ty się nie zdziw jak tam się w końcu pojawią nawet w ramach Budżetu Obywatelskiego.


@Darth_Gohan: po progach na ślężnej i Brucknera, gdzie je zrobili zamiast zlikwidować przejścia bo 100m dalej są z sygnalizacja to już chyba nic mnie nie zdziwi w tej kwestii we Wrocławiu. Jest równa droga (jedna z nielicznych we Wrocławiu) to ci dojebią progi żeby wyrównać do stanu innych dróg xD
  • Odpowiedz
  • 0
@KonwersatorZabytkow codziennie korzystam z tego przejscia. I patrz pan ze ludzie wola przejsc zamiast przechodzic przez podziemia... mam hipoteze ze pdobnie jak na kazimierza wielkiego przytlaczajaca wiekszosc idzie gora.

na kyoryms spotkaniu na radzie osiedla juz byla mowa o fotoradarze. moze kiedys wroci.

jezeli nie bylo przejscia i nagle jest przejscie to normalne ze szans na spotkanie samochodu jest wiecej. ale tez wiecej ludzi przecielo ulice w tym miejscu.
  • Odpowiedz
I patrz pan ze ludzie wola przejsc zamiast przechodzic przez podziemia..


@lothar: bo ludzie są leniwi. Teraz pytanie z typu: zagadka moralna. Co lepsze?:
-lepiej ryzykować życie i zdrowie ludzi
-lepiej żeby ludzie mieli ciut mniej wygodnie i musieli pokonać kilka schodów?

Moim zdaniem przejścia podziemne nie są bez wad ale mimo wszystko mają więcej zalet niż wad.
  • Odpowiedz