Wpis z mikrobloga

Dobra Mirky bo ja już się pogubiłem bo trochę od niecałego roku jak z syfu odszedłem to nie śledziłem. Ile w końcu Polska ma teraz sprzętu jak KTO Rosomak, Kraby i Leosie a ile mamy pozyskać nowego? Bo jak narazie to oddajemy to co mamy nowe i nie mówię o przekazaniu złomu w postaci t72, bwp czy już nawet Migów xD


#pytanie #polska #wojskopolskie #wojsko #militaria #ukraina #wojna
Pobierz Micylian - Dobra Mirky bo ja już się pogubiłem bo trochę od niecałego roku jak z syfu...
źródło: temp_file8848138174882589810
  • 7
@Micylian: są i takie, i takie. Dostaliśmy na początku kompanię starszych modeli do szkoleń instruktorów przyszłych. Potem na szybko partia starsza, a mamy potem dostawać sep3 już. Jak będą sep3, to te starsze abramsy pojadą na modernizację. Dotarło już też trochę K2.
@Micylian: Aktualne stany magazynowe są mniejsze niż przed wojną, ale są one na bieżąco uzupełniane. Np. przekazaliśmy jak dotąd 350-400 czołgów, a harmonogram uzupełnień wygląda następująco:
- do końca tego roku otrzymamy 116x M1A1FEP, a pierwsza transza została już dostarczona,
- do 2025 r. będzie trwała dostawa 180x K2, na chwilę obecną dostarczono 22 sztuki,
- w latach 2025-2026 otrzymamy 250x M1A2 sepv3.

Na ten moment posiadamy najprawdopodobniej 233x Leopard 2,
@Micylian: Nie wiadomo. We wrześniu zamówiono dla Wojska Polskiego dodatkowe 48 sztuk. Ostatnio Morawiecki twierdził, że w Gliwicach otwierają nową linię produkcyjną dla Kraba. Jednocześnie pojawiają się informacje o produkcji K2PL, co czyni produkcję Kraba bezsensowną.

Niestety działa tutaj koreańskie lobby i pewnie cały temat jest przedmiotem walki w samym PiSie.