Wpis z mikrobloga

Ok, zabiorę głos w sprawie #ukraina jako że to co się dzieje teraz na miejscu zaczęło mnie przerażać.

Na początek - czy może mi ktoś rozsądnie wytłumaczyć bóldupienie części mirków nt. organizacji UPA i banderowców których pomiędzy "zwykłymi" Ukraińcami jest nieznaczną część?

Jak można być tak tępym #!$%@? jak @Number_of_the_Beast pisząc komentarze pokroju: "tak psychopato serce się cieszy.A z każdym trupem tego banderowskiego ścierwa Świat staje się lepszy.DOUCZ SIĘ pożyteczny idioto. ".

Podejrzewam że większość Ukraińców zna historię tak jak większość Polaków - tj. albo nie zna w ogóle albo zna przeinaczoną na korzyść swojego państwa. Z tego co kojarzę organizacja UPA wypiera mord Polaków a jeśli nawet to uznaje to za fakt stricte negatywny.

Pozatym, rozumiem że na wszystkich marszach niepodległości i innych tego typu pośród "protestujących" są sami grzeczni spokojni polacy ? Negro, please.

A już płakać ze śmiechu chce mi się jak słyszę "HURR DURR ODDAJCIE NAM NASZE ZIEMIE HURR DURR PAMIETAM BÓL MOICH PSZOTKÓF W 1940" - weź jednym z drugim kuce rozbieg i jebnijcie się nawzajem bo ściany na was to mi szkoda.

Macie w ogóle jakiekolwiek pojęcie o ekonomii czy geopolityce - macie wy godność i rozum człowieka?

Kiedy wszyscy idioci pojmą że Ukraińcy wiedzą że są w czarnej dupie, ale podejrzewam że chodzi o to żeby mimo wszystko - a może i przede wszystkim - odciąć się od Rosji ? Kiedy Polacy zrozumiecie że dziś Ukraina jutro Polska ?

Ja rozumiem że protestujący nie są święci, ale strzelanie z ostrej amunicji to już ostre przegięcie, nie do pomyślenia że w kraju "obok" - w Europie - dzieją się tego typu rzeczy a jedyne co robi "stara" Europa to milczenie.

Ja rozumiem że jakakolwiek ingerencja państw zachodu pogorszy tylko sprawę - ale może to jest TEN moment żeby zachód mógł pokazać Putinowi że nie wszystko mu wolno.

Wiedziałem to od zawsze i wiem to dziś że Polacy do takiego czynu nie posuną się NIGDY choćby mieli #!$%@?ć gruz z tynkiem - nie zrozumcie mnie źle - rozumiem że na dzień dzisiejszy wyjście na ulicę niewiele zmieni - bo nie ma alternatywy do tego bagna (chyba że jest a o tym nie wiem to BARDZO chętnie się dowiem) - ale choćby nie-siłowe protesty pokażą że jednak naród polski jest świadomy wszystkiego.

Żyjemy w nieciekawych czasach, ciekawe kiedy ludzie się obudzą że wszystkim steruje polityka pieniądza.
  • 30
  • Odpowiedz
@_Marshall: Kto zna języki i ma fach w ręku (a nawet czasem nie potrzeba, byle zapał do pracy) to wybiera emigrację i próbuje się urządzić za granicą. Sam rozważam taką opcję tym bardziej, że mam trochę rodziny za granicą, która deklaruje miejsce spania i wyżywienie.

A co do społeczeństwa, to w sumie nie jest mi ich żal. Jeśli sami świadomi idą i głosują na PO/SLD czy PSL, albo PIS, a
  • Odpowiedz
organizacji UPA i banderowców których pomiędzy "zwykłymi" Ukraińcami jest nieznaczną część?


@_Marshall: Przecież to Swoboda i Prawy Sektor są najgłośniejszym i najbardziej radykalnym skrzydłem protestujących.

Odnośnie pokazania Putinowi, że nie wszystko mu wolno...jak chcesz pokazać? Kto miałby pokazać?
  • Odpowiedz
@Priya: Zapewne masz rację, ale to tylko z tego powodu że - nie oszukujmy się - tak jak w Polsce grupy "kibolskie" ( nie, nie w nagatywnym tego słowa znaczeniu) - są to ludzie którym się CHCE, są zdeterminowani, odważni - mają wysokie poczucie godności i szacunku wobec własnego państwa.

Myślę że pomoc humanitarna z .DE bądź .FR to dobry start.

@Gorthin - Zdaję sobie sprawę że wyjazd za granicę to najbardziej rozsądna opcja ale obydwoje dobrze o tym wiemy - że to nie o to chodzi. Chodzi o to żeby ten zachód mieć tu w Polsce - i nie mówię że jutro - ale żeby choćby za 10-15 lat zacząć się zbliżać do
  • Odpowiedz
@Crimen: Ja bym bardziej niż uchodźców bał się tego co kombinuje Putin z Janukowyczem. Tym bardziej, że wypowiedzi MSZ Rosji są niepokojące. A Janukowycz jak by czekał na sygnał, bo fakt, że od takiego czasu nie zrobił żadnego konkretnego ruchu anie wte ani we fte jest bardzo zagadkowy.
  • Odpowiedz
@_Marshall: Pomoc humanitarna? Po pierwsze na pomoc humanitarną musi wyrazić zgodę władza, a najczęściej sama musi wyrazić prośbę o pomoc. Po drugie nie przesadzajmy ze skalą ofiar. Te wszystkie krwawe walki relacjonowane w TV toczą się wokół jednego placu. Ukraina to nie jest środek Afryki, gdzie brakuje szpitali i karetek pogotowia.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: here we go, najłatwiej kogoś zwyzywać - ale już się przyzwyczaiłem ( i sam tak robię ).

No więc w programie partii Swoboda jasno jest napisane:

"uniezależnieniem Ukrainy od Rosji w sferze energetyki, współpracą z państwami Bliskiego Wschodu, rozwojem nowych technologii" i kiedy pojmiecie że tym ludziom właśnie O TO CHODZI ?
  • Odpowiedz
@silent66: No tak, ale właśnie od posunięcia wymienionych przez Ciebie panów zależy (jak na razie hipotetyczny) zalew uchodźców na Podkarpacie. Wychowałem się na tych ziemiach i tutaj nadal pamięta się działania skrajnych organizacji ukraińskich z lat 1943-1947 także może dojść do wrogich aktów.
  • Odpowiedz
@_Marshall: Dlatego jeszcze tu mieszkam. Do następnych wyborów. zobaczę jak rozłożą się głosy, ale pewne jest, że w sejmie znajdą się PO/PSL/PIS/SLD/TR. Dalej będzie to samo. I wtedy zdecyduje się na wyjazd, bo nie mam już cierpliwości do naszego narodu. Są omamieni, wierzą w przekaz, że wokół sami faszyści itd. Nasz naród jest stracony i im szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej dla nas.

Dlatego zaimponowali mi Ukraińcy. Przeszli to
  • Odpowiedz
@Inkwizycja @Number_of_the_Beast @Priya @Crimen

ale to rozumiem że nadal żywicie urazę do (dziś) młodych obywateli Niemiec i macie ochotę wszystkich postawić przed sądem za to co zrobili ich przodkowie?

Oczywiście nie mówię o tym żeby zapomnieć, bo to wszystko to straszne czyny - ale w dzisiejszych czasach nie ma to znaczenia w skali przyszłości.

@Inkwizycja - możesz mi wkleić zatem cytat i źródło w którym jest napisane
  • Odpowiedz