Wpis z mikrobloga

#baldursgate
jako, że kompa mam za słabego, a na Xboxa zanim wyjdzie to będzie 2024 to zapytam. Czy fabuła ma się jakoś do 1 bądź 2? w sumie to dwójka miała zakończenie w tronie bhaala i można powiedzieć, że klamra się zamyka. odnośnie 3 to widziałem tylko trailer, gdzie zaczyna się inwazja ilythydów. czyli fabuła jest taka, że bohater zostaje wyrzucony od razu w świat podczas inwazji? i z czasem jak coraz więcej dla świata robi to staje się bohaterem? czy jednak fabuła jest głębsza? bez spolierow tylko proszę bo w końcu kiedyś w to zagram.
  • 4
  • Odpowiedz
@FircykPiecyk: Nie gram (też mam za słaby sprzęt), ale z ciekawości szukałam informacji o tym, czy i jak poprowadzono w grze nawiązania fabularne do starych Baldurów. Wygląda na to, że znajdą się, nie są jednak bardzo istotne i nie jest ich dużo. Sporo zależy też od tego, jaką postacią grasz (kwestia pochodzenia).

  • Odpowiedz
@FircykPiecyk: na pewno punktem wspólnym są Wrota Baldura. Fabuła jest taka że zostałeś porwany przez Ithlidow, została Ci wszczepiona kijanka która niedługo przemieni cię w jedno z nich, statek Ithlidow na wskutek różnych wydarzeń sie rozbija, a Ty sobie radź
  • Odpowiedz
@FircykPiecyk: Bezpośrednich nawiązań do poprzednich części nie ma, są gdzieniegdzie wspominane wydarzenia np w notatkach czy książkach, czasami jakaś postać coś opowie ciekawego, ale to zupełnie nowa historia. Poza tym, akcja dzieje się bodaże 120-140 lat po wydarzeniach z poprzednich części.
  • Odpowiedz