Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas, po każdej gali wrzucam tu infografikę z liczbą (a właściwie indeksem) użytkowników odwiedzających stronę danej organizacji w dniu gali.

W obliczu skandalu i braku możliwości kupna PPV i oglądania gali w normalnych warunkach wyniki w żaden sposób nie byłyby miernikiem sukcesu.

Jednak ten sam wynik można użyć jako miernika porażki jaką odniósł Clout MMA. Gdyby po prostu przepisać do tabeli liczbę użytkowników, którzy odwiedzili witrynę Clout MMA, to wynik wyniósłby 39.

Ta liczba jednak jest mocno zawyżona z wielu powodów:

1. Ludzie, którzy nie mieli zamiaru kupować PPV wchodzili na stronę, żeby na własne oczy zobaczyć co się dzieje.
2. Ludzie używali różnych przeglądarek, czyścili cookiesy, korzystali z trybu incognito, a więc rozpoznawani byli jako osobni użytkownicy. Indeks 39 zawiera masę duplikatów.

Do tej pory mówiliśmy o samych użytkownikach, ale obok tego jest jeszcze wskaźnik wyświetleń strony, który dotychczas nie był mi potrzebny do wyciągania żadnych wniosków.

W przypadku Clout MMA 1 ma to sens, by pokazać skalę frustracji użytkowników.

Dla poniższych gal zarejestrowano następującą liczbę wyświetleń witryny

Fame Friday Arena 1: 4,5 miliona
Podczas gali Fame MMA 14: 9,1 miliona
Prime MMA 5: 1,5 miliona
Clout MMA 1: 16,8 miliona

Oznacza to tyle, że niewielka liczba ludzi wielokrotnie próbowała wejść na stronę. Wg statystyki, pojedynczy użytkownik wyświetlał tę stronę blisko 50 razy!!! Dla wszystkich pozostałych wyżej wymienionych gal było to ~10. Jeśli weźmiemy pod uwagę (tak jak wcześniej pisałem), że liczba użytkowników zawiera duplikaty, to być może ludzie próbowali wyświetlać witrynę Clout nawet 100 razy.

Last but not least, nawet gdyby nie doszło do katastrofy to liczby wskazują na niski potencjał sprzedażowy tej gali. Jeśli zawyżony indeks wyniósł 39, to gdyby wszystko grało (i nie byłoby tylu duplikatów + odpadliby użytkownicy bez intencji zakupowej) wyniósłby pewnie ~15-25

Poprzednią infografikę wstawiam dla przypomnienia - Nie umieściłem tam Clout MMA 1

#famemma
christian-huygens - Co jakiś czas, po każdej gali wrzucam tu infografikę z liczbą (a ...

źródło: indeks

Pobierz
  • 2
@christian-huygens: czyli nawet jeśli uznamy 39 za ich wynik to jest on gorszy o 20 parę procent a jak przyjmiemy duplikaty i frustrację to 50% do nawet 70%. Myślę że nawet przy indeksie 39 wyszli na zero to przy niżej niż 30 nie ma szans. Szalony szczur rzucił ze karta była za 5 baniek, jest to możliwe, do tego promocja, sala, organizacja itd. Możliwe że na zero potrzeba im od 180