Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że jak się dowiedziałem o emisji Dragon Ball Kai w Polsat Games oraz że anime będzie emitowane z polskim dubbingiem, to byłem sceptycznie do tego nastawiony.

Zawsze w przypadku DB byłem przyzwyczajony do lektora, ponadto uwielbiam DB w oryginalnej, japońskiej wersji językowej, dlatego moim zdaniem DB Kai z lektorem na AXN lepiej się oglądało niż DBZ na RTL7, chociaż do francuskiego dubbingu w tle zawsze pozostanie sentyment.

Jednak teraz sobie zobaczyłem kilka fragmentów dostępnych na YT i muszę Wam powiedzieć, że wyszło to całkiem spoko. Nie wszystkie głosy mi się podobają (np Goku czasami brzmi trochę kijowo, gdzie moim zdaniem lepiej pasował głos aktora z filmu Dragon Ball Z: Atak Smoka), ale w poniższym fragmencie androidy 17, 18, Dr Gero, Trunks czy Vegeta mają bardzo dobrze dobrane głosy.

No i w sumie czemu my, Polacy, mamy być gorsi od innych narodów, którzy mieli DB w swoim ojczystym języku?

Ciekawe czy Polsat wyemituje też odcinki z Majin Buu sagi, bo z tego co pamiętam, to jak AXN kupowało prawa do DB Kai, to nie było wtedy jeszcze odcinków z Buu (ich emisja zaczęła się dopiero w 2014 roku) więc na AXN tych odcinków nie było, więc teoretycznie na Polsat Games powinny być już wszystkie odcinki.

#dragonball #bajki
maciorqa - Powiem Wam, że jak się dowiedziałem o emisji Dragon Ball Kai w Polsat Game...
  • 10
  • Odpowiedz
@maciorqa: będzie się to dało na necie znaleźć? Bo dla dzieciaków dragon ball z lektorem, francuskim dubbingiem, w 360p i 4:3 jest wysokim progiem wejścia, a chciałbym, żeby choć jedno się wciągnęło.
  • Odpowiedz
  • 0
@niegwynebleid: Legalnie prawdopodobnie nie, chyba że Polsat to udostępni na jakiejś stronie, np Polsat Box Go.

Póki co emisja jest tylko na Polsat Games i jest to emisja premierowa.
  • Odpowiedz
@maciorqa: Jest całkiem nieźle jedyne co mi nie pasuje to głos Gohana. O ile jeszcze jako tako pasował do 4 latka to teraz emitowane są odcinki z Androidami gdzie ma lat 10 a głos ma identyczny. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Strasznie bawią mnie posty 30-40 letnich chłopów którzy podzieleni na 2 obozy mało by się nie pozabijali. Jedni oglądają wyłącznie oryginalny japoński dubbing z napisami a drudzy
  • Odpowiedz
@maciorqa: Moje pytanie brzmi czy AXN Spin wyemitował w ogóle do tej pory odcinki Kaia sagę Majon Buu i Evil Buu ? Mam do końca sagi Cell odcinki z Axn Spin a szukam teraz reszty.
  • Odpowiedz
  • 0
@BykPokutny: Z tego co wiem to patrząc na to, że od emisji Buu sagi minęło już 9 lat, to raczej AXN nie jest już zainteresowane nabyciem praw do emisji.

Jak coś to emisja Buu sagi w Polsat Games jest potwierdzona, tylko nie wiadomo jeszcze kiedy.
  • Odpowiedz
@maciorqa: Tego możemy być pewni, ze Axn już dawno się tym tematem nie interesuje.

Znalazłem sagę Majin i Evil Buu, ale nie z axn. Ścieżka dźwiękowa nie jest taka jak ta z axn. I przede wszystkim jest lektor, nie dubbing.

A na Polsat Games ten Dragon Ball Kai to był/jest emitowany z lektorem czy dubbingiem ?
  • Odpowiedz
  • 1
@BykPokutny: Niestety dubbing, ale z racji tego, że telewizja cyfrowa jest obecnie standardem, to w telewizorze powinna być opcja zmiany na oryginalny dubbing i napisy PL.
  • Odpowiedz