Wpis z mikrobloga

@trustME Nie słuchaj tych wyżej. Prowizja w Chorwacji jest uzależniona nie od bankomatu, ale umowy Twojego banku z danymi operatorami. Jeden w jednym bankomacie nie zapłaci prowizji, ale Ty już tak. Więc nie ma uniwersalnej odpowiedzi na Twoje pytanie. Pozdrav, bok!
  • Odpowiedz
  • 0
@Biebrzanski_Ghul nie do końca. Po pierwsze nie zawsze bank ma umowę z danym operatorem bankomatu "przykład bankomaty własne różnych banków". jeżeli mówimy już o jakiś umowach to najczęściej jest tu Euronet, planet cash. Jeżeli mówimy o prowizjach to pierwsza jest twój bank (o ile pobiera bo są oferty z darmowymi wypłatami za granicą), a druga prowizja to prowizja własną operatora tzw. surcharge. Obecnie z tego co wiem graniczy z cudem znaleźć
  • Odpowiedz
@midget: Okej, ale przekazujesz wiedzę głównie teoretyczną, a ja praktyczną na podstawie ponad rocznego życia tutaj - ja w jednym bankomacie mam jedną prowizję, narzeczona kompletnie inną. W innym ja nie mam, ona ma albo odwrotnie. Więc dążyłem do tego, że w praktyce nie ma złotej zasady, że "w banku X prowizje są zerowe/najniższe/jakiekolwiek".
  • Odpowiedz
@trustME chyba już nie. jak byłem na początku lipca to już każdy doliczał okolo 5 euro od wypłaty. Jest to tzw opłata surcharge. I pomimo tego że w Alior mam wypłaty w bankomatach za darmo i tak muszę płacić ta opłatę. dla mojego banku po prostu wypłacam 105 euro (a z bankomaty dostaje 100). O ile w zeszłym roku jeszcze były bez tej opłaty(np. opt bańka) to w tej już wszyscy
  • Odpowiedz
  • 0
@Biebrzanski_Ghul 1. to nie jest wiedza teoretyczna tylko praktyczna bo byłem w tym roku w Chorwacji i korzystałem z bankomatów.
2. to że w jednym bankomacie jest tak a w drugim inaczej to już napisałem w swoim wpisie
3. Twoje ostatnie zdanie jest nieprawdziwe. Tak jak napisał kolega niżej są banki które oferują wypłatę bez swojej prowizji. i wtedy niezależnie od niego może być doliczona dodatkowa w samym bankomacie. co więcej
  • Odpowiedz