Wpis z mikrobloga

Cały czas szukam dobrego sposobu na pokazanie krótkim filmem swoich wisiorków.
Co myślicie o takim prezentowaniu?
Oczywiście są też zdjęcia, ale zależy mi żeby był również zawsze film - zazwyczaj pokazuje o wiele więcej jak zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Film nagrywany na ISO automatycznym, ręcznie zmieniana ogniskowa, migawka 1/8 i film przyspieszony x2.5 jakby ktoś był ciekawy

#rozkminkrzaka #rekodzielo #tworczoscwlasna
bkwas - Cały czas szukam dobrego sposobu na pokazanie krótkim filmem swoich wisiorków...
  • 5
  • Odpowiedz
@bkwas: Filmik wygląda ciekawie chociaż mało profesjonalnie. Na pewno pokazuje dobrze cały obiekt, ale w moim odczuciu (jestem fotografem m.in. obiektów archeologicznych oraz filmikowcem) niewiele różni się od zdjęć czy fot 360. Jako film promocyjny słabo, jako filmik na stronę, obok zdjęć i opisu - moim zdaniem bardzo ok, chociaż doświetliłbym jednak ten ciemny fragment. Rozumiem, że chciałeś pokazać efekt fluorescencji, i rzeczywiście jest to bardzo czytelne, ale popracowałbym jednak światłem,
  • Odpowiedz
@SuchyNurek:
Zakładam, że chodziło o zmianę przysłony (rozjaśnienie przed zgaszeniem światła). I filmiki zapewne mają być na stronę, aktualnie są gify w podobnym klimacie: https://bido.com.pl/

@bkwas:
Fajny efekt z tym otwarciem przysłony przed zgaszeniem światła. Imho warto by dodać nieco dynamiki do ujęcia skoro idziesz w pełne wideo.
Może zacznij nagranie ostrzej z góry i wraz z przysłoną przejedź aparatem w dół? Aktualnie jest sporo narzędzi do stabilizacji wideo w
  • Odpowiedz
  • 0
@SuchyNurek: Dzięki Miras, przyznam że filmy i zdjęcia aparatem to dla mnie totalna nowość i dopiero teraz zaczynam powoli łapać o co chodzi i gdzie robię błędy. Póki co moją największą bolączką i problemem jest właśnie światło i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Chyba będzie pora zainwestować w 2-3 punkty które będę mógł sensownie sterować, ale to przyszłość.

A film pomimo tego, że był kręcony na 1/8 przyspieszyłem go
  • Odpowiedz