Wpis z mikrobloga

W piątek zaczęly mnie boleć zębu (gora, prawa strona) przy spożywaniu ciepłego i zimnego - bolało dość długo po spożyciu. Przeciwbólowe średnio pomagały. W sobotę też bolało. W górnej trójce mam ubytek szkliwa i od razu miałam to zategowane jakimś lakierem u dentysty. Myślałam, że to się ukruszylo i myślałam, że bol pochodzi z tej trójki.
Ale z soboty na niedzielę w nocy obudził mnie ból jak #!$%@? i boli przy dotyku, nawet językiem- górna nie trójka, a czwórka. Przeciwbólowe trochę pomagają.
Podejrzewam, że to zapalenie miazgi w czwórce. Nie mogę nic tą stroną szczęki przegryźć ani nawet dotknąć tego zęba.
Wizyte u dentysty mam na wtorek (chodzę tylko prywatnie, raz bylam na nfz i do dziś mam traume).
Dzisiaj czyli w poniedziałek mam możliwość zrobienia RTG pantomogram (wiem, że trzeba skierowanie- mogę je uzyskać u siebie bo pracuje w szpitalu) tak, żeby we wtorek iść do dentysty już z płytką z RTG w ręce.
Moja dentystka nie ma RTG w gabinecie.

Pytanie: warto robić to RTG w wyzej opisanym przypadku, czy nie robić i zobaczyć co dentystka powie?
#stomatologia #dentysta #medycyna #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@Aurezaliusz: co do zębów robią u mnie tylko i wyłącznie pantomogram - takie będzie dobre? Żadnej zgorzeli na dziąśle nie widzę, ale ekspertem od zębów nie jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°) tylko podejrzewam co tam się w tej czworce mogło zrobić
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: jak robisz zębiska to co jakiś czas panorama obowiązkowa. Często się jakieś syfy robią pod plombami, na oko wszystko ok a na Panoramie wychodzi że ząbek do roboty :) raz do roku warto zrobic
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: bez rtg to dentysta może zgadywać, co z resztą pokazuje Twoja sytuacja. Nie wiem jak można było pominąć zęba z zapaleniem miazgi...
RTG to podstawa diagnostyki, zmień gabunet na taki z RTG, bo przy leczeniu kanałowym robi się kilka zdjęć, mikroskopu też na pewno nie mają.
  • Odpowiedz