Wpis z mikrobloga

@Alchemik88: członek ten nazywa się socjal

Klienci, którzy otrzymali plany płatności na 2024 r. z wcześniej stosowaną do wyliczenia prognoz ceną 516,73 zł za MWh, która wynikała z obowiązującej taryfy, niebawem otrzymają skorygowane prognozy z niższą ceną na 2024 r. - zaznaczyło PGNiG OD, podkreślając, że tacy klienci mogą uznać wcześniej otrzymane prognozy z datą płatności po 1 stycznia 2024 r. za niebyłe.


Aktualna cena stosowana przez PGNiG Obrót Detaliczny do
czyli co, zamiast 30gr za kwh będzie 60? To wciąż taniej niż prąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@milosh345: nie wyjdzie taniej, wyjdzie tak samo albo drożej. Przykładowa pompa panasonica przy -7 ma COP na poziomie 2. Czyli Jak potrzebujesz 6kW ciepła to z sieci potrzebuje tylko 3kW prądu bo reszta leci z powietrza. W przypadku gazu, potrzebujesz spalić gazu który da Ci te 6kW ciepła. Sytuacja robi
@ksiak: ja mówię o koszcie 1kwh czystej energii a Ty mówisz mi że długość fiu&@ podaje się razem z wiszącymi jaj@mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W takim razie do kosztu tego 1kwh policz koszt pompy ciepła :D i tak wiem, zaraz powiesz że pompa działa przez 25lat to jej koszt jest znikomy, etc etc. Jednak w praktyce takie pompy w tym „wieku” nawet nie istnieją, rozlatują się
ja mówię o koszcie 1kwh czystej energii a Ty mówisz mi że długość fiu&@ podaje się razem z wiszącymi jaj@mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@milosh345:mylisz pojęcia. Dom potrzebuje określonej ilości energii by go ogrzać. Jak ją pozyskasz to zależy od tego czym ogrzewać.
Piec gazowy by dostarczyć 6kW ciepła potrzebuje spalić tyle gazu ile odpowiada 6kW ciepła (pomijam 108% sprawności wiosna/jesień dla ułatwienia obliczeń bo jest to
@ksiak: podaj jak możesz ceny takiej pompy której użyłeś w przykładzie, okres gwarancji i orientacyjną cenę montażu.

Zobacz sobie też ceny realne prądu, nie takie 1,3zł za kWh „bez dopłat” ale ceny które płacą przesiębiorcy - bo to są realne ceny bez dopłat rządowych :)) w takim razie w Twojej kalkulacji uwzględnij też instalacje pv która to zasili w zimie przy zachmurzeniu :D

Sytuacja wyglada tak ze najlepiej zrobić sobie instalacje
podaj jak możesz ceny takiej pompy której użyłeś w przykładzie, okres gwarancji i orientacyjną cenę montażu.


@milosh345: nie podam bo pompę się dobiera pod budynek. To, że ja np kupiłem z montażem pompę za 40k czy 60k nie znaczy, że Ty również bo np masz większy albo mniejszy dom albo lepiej albo gorzej ocieplony itp itd. Zbyt dużo zmiennych. Musisz policzyć pod zapotrzebowanie swojego budynku.

ale ceny które płacą przesiębiorcy


@