Wpis z mikrobloga

#aio #pcmasterrace #chlodzeniewodne
Hej, czy są tutaj posiadacze ENDORFY Navis F240?
Wszędzie nawet w materiałach trąbią o regulacji pompy przez PWM.


Moja płyta B450 gaming plus max nie ma złącza CPUOPT tylko PUMPFAN1 i tam podłaczyłem pompę. W instrukcji mobo nic nie ma konkretnego, tylko tyle, że takie gniazdo istnieje.

Czy mam walniętą regulację PWM w AIO czy Płyta tego po prostu nie wspiera?
Jak nie wspiera to czy są inne sposoby na regulację obrotów? Bez regulacji podobno chodzi na 30%, a przy 145W obciążenia proc r7 5800x osiąga 88*C.


linki:
Manual Mobasa pdf
Instrukcja endorfy
Pupeteu - #aio #pcmasterrace #chlodzeniewodne
Hej, czy są tutaj posiadacze ENDORFY Na...

źródło: endorfy grrr

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: nic to nie dało, próbowałem wszystkie kombinacje.
@kilo_wody_pod_stopa Ustawiam stałe wentylatory na chłodnicy, dalej stress test przy wentylatorach 100% patrzę czy jest różnica w temperaturze. Ta jest stała jak skała niezależnie od ustawień.

Zastanawiam się co by było, gdybym przez jakiś łącznik 4pin połączył pompę i cpu fany do jednego CPU_FAN.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się co by było, gdybym przez jakiś łącznik 4pin połączył pompę i cpu fany do jednego CPU_FAN.


@Pupeteu: Krzywa którą ustawisz na to jedno gniazdo będzie iść jednocześnie na pompę i na wentyle, więc nie jest to najlepszy pomysł bo lepiej jest mieć osobną kontrolę nad jednym i drugim.

Jak ci brakuje gniazd na wentyle to sprawdź w specyfikacji płyty jaki maksymalny amperaż obsługują dane gniazda, ile tego zżerają wentyle, i podlicz czy styknie. Jak tak to spokojnie możesz dwa wentyle od chłodnicy wrzucić na rozdzielacz w jeden
  • Odpowiedz