Wpis z mikrobloga

obejrzałem wilm o prądzie i jest tam mówione że jest to wyrównanie rachunku z pół roku bo knur przekroczył limit
przez te pół roku to już nie jest tak wysoka cena, szczególnie że do połowy czerwca farelka chodziła na maxa ostro u knura
#kononowicz
  • 9
  • Odpowiedz
@ps0lak powyżej 2000kwh cena rośnie o 100% do około 2zl za kwh, czyli te 4000zl dopłaty jest za 2000kwh na pół roku, 300kwh miesięcznie, to 150 godzin włączonej farelki 2kW czyli tylko 5 godzin dziennie, niech od jesieni włącza na 24h ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ps0lak: na podlasiu nie wystarczy wyjac farelki z gniazda zeby ja wylaczyc. Na podlasiu trzeba to zrobic najpierw w odpowiednim urzedzie. Dopiero po przejsciu drogi administracyjno-formalno-prawno-notarialnej farelka nie nabija.
Moze Krzys-Miś pomylil druczki.
  • Odpowiedz
kWh jest za 69 groszy netto


@Masterpolska94: i co płacisz netto? do tego 23% VAT czyli juz 85 groszy ale to jest tylko opłata za energie czynną od jednego kWh a do każdego kWh masz doliczane jeszcze opłata sieciowa też kilkadziesiąt groszy + VAT i jeszcze inny opłaty i razem wychodzi od 1,5zł do 2zł zalezy u jakiego dostawcy
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: No to przecież napisałem ile jest mniej więcej brutto. Z rachunków to jak patrzę większość tych opłat ma stałą stawkę niezwiązaną ze zużyciem prądu. Oprócz samych kosztów kWh mam 7 dodatkowych opłat (jest jeszcze OZE to by było 8, ale tutaj mam 0 złotych) z czego trzy są związane ze zużyciem (przy czym jedna to jakaś kogeneracyjna i w sumie za cały miesiąc przy dziennej i nocnej taryfie wychodzi 2
  • Odpowiedz
@Masterpolska94:

i dokładnie mi wyszło 1,41 (...) W każdym razie po dodaniu jest blisko tego przedziału co podałeś.


dokładna cena zależy od dostawcy ale też od taryfy, są różne taryfy G12, G20, G11 tam sie stawki za kWh i te opłaty różnią

gdzie biorą #!$%@? kasę z tych różnych dziwnych opłat, a nic się nie zmienia, tylko #!$%@? ceny rosną


@Masterpolska94: przeciętny człowiek nie potrafi rozczytać rachunku za prąd (
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Ehhh to jest dramat co to się dzieje w tym kraju. No ale tak tutaj się podatki ukrywa pod różnymi dziwnymi nazwami. Pewnie jak już zbudują EJ za 40 lat to dalej będą dymać, bo "budowa droga i utrzymanie obiektu kosztuje".

Swoją drogą w tym kraju już mamy podatki od podatków, a zaraz będą opodatkowywać kaucję za butelki xD
  • Odpowiedz