Wpis z mikrobloga

Ukraińcy walczą za kraj, którego już właściwie nie ma. Co dość zabawne, Ruscy są w podobnej, choć i tak ciągle lepszej sytuacji. Najbardziej paradoksalna wojna wszech czasów, gdzie chuy wie po co walczą dwa schodzące ze sceny dziejów narody (podobnie jak cała Europa zresztą). Taki Francuz w IWŚ czy Niemiec w IIWŚ mógł się chociaż pocieszyć, że może i zginie, ale na jego trupie powstaną Wielkie Niemcy w których żyć będzie jego rodzina i otoczenie. Ukrainiec walczy o nic. Szkolna miłość, do której wzdychał skacze właśnie na zachodniej kutandze, a jego - jeśli jakimś cudem przeżyje - czeka renta inwalidzka, ptsd, alkoholizm, depresja i biedny, rozyebany doszczętnie kraj. Strasznie to smutne.
#ukraina #wojna #bialorus
ElonMuskKochamCie - Ukraińcy walczą za kraj, którego już właściwie nie ma. Co dość za...

źródło: shutterstock_2126523593_credit-scaled-e3d09e08

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@naganiaczherculesa Ale jakie przykłady, ty chcesz? Takie jak Twoje, z dupy? No to nie ma problemu, obsługuje firmę, która ma odział na Ukrainie, wielu mężczyzn, którzy tam pracują chcą wyjechać z kraju, wiem bo mam z nimi kontakt, Ale wykopek oczywiście #!$%@? wie lepiej.
  • Odpowiedz
@ekjrwhrkjew dałem Ci przykład swój osobisty, jeżeli w niego nie wierzysz to ok, ale ja przynajmniej nie pisze publicznie wszem i wobec, że WIĘKSZOŚĆ Ukraińców chce walczyć za ojczyznę, bo nie znam takich statystyk, ty za to, piszesz odwrotnie nie podając żadnego potwierdzenia swojej tezy
  • Odpowiedz
ale ja przynajmniej nie pisze publicznie wszem i wobec, że WIĘKSZOŚĆ Ukraińców chce walczyć za ojczyznę


@naganiaczherculesa: Mógłbyś mi wskazać gdzie tak napisałem? Bo na razie to są jakieś projekcie w twojej głowie.

Twój osobisty przykład, nic nie wnosi do statystyk, możesz sobie sprawdzić ilu Ukrainców z kraju wyjechało, a ilu do niego wróciło, są to znaczne różnice, a gdyby każdy mógł swobodnie opuścić granice, różnica byłaby jeszcze większa
  • Odpowiedz
@ekjrwhrkjew

@Redicle W dużej mierze walczą bo nie mogą z kraju uciec, więc co mają robić?


no tu napisałeś, że w dużej mierze walczą bo nie mogą uciec i o to pytam skąd to wiesz? skąd wiesz, że w dużej mierze Ukraińcy walczą bo nie mogą uciec, a nie, że bronią swojej ojczyzny? to są twoje domysły, bo sam byś nie walczył tylko uciekał zapewne
  • Odpowiedz
@naganiaczherculesa Moim domysłem jest to, że gdyby wszyscy Ukraińcy mogli swobodnie przekroczyć granicę, to z kraju wyjechałoby znacznie więcej osób, co w tym takiego dziwnego?

– Z jednej strony ukraińskie społeczeństwo potępia korupcję, zwłaszcza na wyższych szczeblach władzy, ale jeżeli chodzi o swoich bliskich, to postawa Ukraińców już nie jest tak kategoryczna – mówi „Rzeczpospolitej” prof. Wadym Wasiutyński, przebywający w Kijowie znany ukraiński psycholog społeczny z Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych. – W swoim środowisku mam dużo ludzi, którzy mają patriotyczną postawę, ale jednocześnie liczą, że to „ktoś” pójdzie walczyć, ale nie oni i nie ich bliscy. Tego głośno nie mówią – dodaje.

Jak twierdzi prof. Wasiutyński, wielu mężczyzn w wieku poborowym stara się uniknąć pójścia na wojnę: – Teraz widzimy, że chłopcy znacznie chętniej niż wcześniej idą na studia wyższe oraz studia doktoranckie, dzięki czemu mogą uniknąć poboru. A są też tacy, którzy chcą uciec z kraju.
  • Odpowiedz
@ElonMuskKochamCie Moim zdaniem zdaniem nie możesz się bardziej mylić. Ruscy czy wygrają czy nie to i tak będą żyli w gownie, najwyżej w gownie powiększonym o nowe tereny. Ukraina jeśli wygra będzie miała wolna drogę do NATO i UE. To szansa na transformacje kraju i godna przyszłość. Szansa jaka trafia się raz na kilka pokoleń.
  • Odpowiedz
@ElonMuskKochamCie:

Najbardziej paradoksalna wojna wszech czasów


Co ty w ogóle #!$%@? chłopie, praktycznie każda wojna była równie bezsensowna, Rosjanie którzy tam idą nie mają w głowie nic mniej ani więcej niż inni żołnierze wysyłani na front gdziekolwiek i
  • Odpowiedz
za to również w chlewie obsranym gównem.


@Redicle: może dla ciebie to jest chlew osrany gównem kmiocie xD. Musisz być niezłym dzbanem jeśli nie widzisz różnicy między naszym krajem, a ukrainą xD
  • Odpowiedz