Wpis z mikrobloga

Hej mirki, dwa pytania.
1. Jak to działa z tą gwarantowąną dostawą w dwa tygodnie na aliexpress? Faktycznie przychodzi czy pic na wodę?
2. Czy komponenty elektroniczne z ali (kondensatory, rezystory, potencjometry itd) są w miarę dobrej jakości? Nie mówię tu oczywiście o zastosowaniach profesjonalnych, zacząłem zabawę z elektroniką a widzę że tam fest taniej.
#aliexpress #elektronika #pytanie #arduino
  • 11
@rOyalFRosT przesyłki raczej dochodzą w terminie. to pociągiem jedzie.

przyjmij że 99% to podróbki. do zabawy w domu z bateryjką wystarczy. do nauki więcej nie potrzebujesz.

kup sobie Arduino zestaw z czujnikami i będziesz miał zabawę na dobrych kilka miesięcy. to samo jest z reguły 1.5x do 2x drożej na Allegro.

do komercyjnych projektów nie wkładam AliExpressa
@FFFFUUUU: @Tfuj_ex ogólnie to interesują mnie rzeczy związane z audio/syntezatorami. Chyba sprawę rozwiążę tak, że kupię z AVT zestaw do lutowania żeby coś się nauczyć bo lutownicę też pierwszy raz w ręce trzymam + klona arduino żeby mieć co robić zanim paczka z ali przyjdzie. Mam rzeczy z kursu forbota 1 poziom. Co powinienem kupić na ali w większych ilościach co się na pewno przyda? Kondensatory, tranzystory, fotorezystory, trochę potencjometrów, jakieś
@rOyalFRosT jak syntezatory to gałki do potencjometrów polecam.
Lutownica z Ali TS-100, kup 2 sztuki i temat załatwiony.

klony Arduino i czujniki.
układy echa
nie wiem co jeszcze
@rOyalFRosT: jak chcesz tanio i szybko to bierz części z piekarz.pl A tak w ogóle, to zbieraj każdy sprzęt elektroniczny jaki wpadnie ci w ręce, czasem będziesz potrzebować rezystora większej mocy albo kondensatora na wyższe napięcie i możesz znaleźć takie elementy w różnych urządzeniach. Kup sobie prosty tester elementów elektronicznych, przyda się nieraz.
interesują mnie rzeczy związane z audio/syntezatorami.


@rOyalFRosT: no to jak z audio i syntezatorami to po co zaczynać od arduino, najlepiej kupić kit
wzmacniacz, przedwzmacniach albo wskaźnik wysterowania sa na allegro chyba jeszcze z NORD i AVT
zbudowanie własnego zasilacza symetrycznego na kicie tez może być interesujące
2. Czy komponenty elektroniczne z ali (kondensatory, rezystory, potencjometry itd) są w miarę dobrej jakości? Nie mówię tu oczywiście o zastosowaniach profesjonalnych, zacząłem zabawę z elektroniką a widzę że tam fest taniej.


@rOyalFRosT: zależy. Po prostu licz się z tym, że nie masz gwarancji. Jakieś #!$%@? jak układy pasywne tak. Ale jakieś układy specjalistyczne mogą się okazać podróbkami - szczególnie takie wycofane lata temu z produkcji.