Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie co do kredytu 2 procent. Aby skorzystać z programu nie można mieć swojej nieruchomości, wiadomo. U mnie sytuacja wygląda tak że ponad rok temu zmarł mój Tata i poprzez dziedziczenie mam pewien współudział w nieruchomości mieszkalnej. Udział jest mniejszy niż 50% (spadek był dzielony na Mamę, Mnie i dwie Siostry). Nie mieszkam też w tej nieruchomości od 2020 roku. Z tego co czytałem jeśli nie mieszkam w nieruchomości w której mam udział ponad 12 miesięcy to nie powinno być problemu ze skorzystaniem z programu. Problem w tym że mieszkam w mieszkaniu szwagra i nie podpisywaliśmy żadnej umowy najmu ani nic takiego. Czy bank może mieć z tym problem? Jak coś mam np. umowy o pracę czy zlecenie gdzie wpisany jest obecny adres zamieszkania.
#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 10
@feomazyt: znaczy jak masz meldunek na miesce A mieszkasz neioficjalnie wmiejscu B, wpiszesz B w banku to bank od razu dostanie powiadomienie ze ty jestes zameldowany w A i poprosza cie o umowe najmu z miejsca B.
@feomazyt: xD mi w banku powiedzieli ze kredyt 2% sie nie oplaca. To nie jest tak ze w banku ktos ci cos powie i to jest swiete, powiedz ze chcesz potwierdzenie na maila xD bo jak ci odrzuca wniosek kredytowy pozniej to co zrobisz? dostaniesz pod dupie bedziesz miec obnizona zdolnosc przy nastepnym wniosku.
@gerijerrypl też masz sytuację, że mieszkasz gdzieś indziej ale nie masz jak tego udokumentować + na umowie o pracę masz wpisany adres inny niż mieszkanie ze spadku?

Ja mam sytuacje podobną, ale na umowie o pracę mam wpisany adres mieszkania rodzinnego do którego mam jakiś ułamek spadku, a nie mam jak udokumentować mieszkania gdzieś indziej. Możecie coś więcej napisać o tym jak to z bankiem wygladało i jakie pytania im zadawaliście? @
@shichibukaii adres zamieszkania mam tam gdzie mieszkam faktycznie, ale nie mam umowy najmu, nie jest to mieszkanie w ktorym mam % udzialu z dziedziczenia. Ale spokojnie, to jest na oswiadczenie, wiec to Ty oswiadczasz ze od 12 miesiecy tam nie mieszkales i tyle. Nikt tego nie bedzie sprawdzal, bo jak?
@gerijerrypl: no własnie się zastanawiam, bo na umowie o prace mam adres z dziedziczenia + w banku prawdopodobnie bym wolał do kontaktu podać też adres z dziedziczenia (rodzina tam mieszka i wole żeby tam szła jakakolwiek komunikacja niż tam gdzie mieszkam), i nie wiem czy bank się jakoś do tego nie przyczepi