Wpis z mikrobloga

Czyli tak. Niechlubny rekord temperatury w Lipcu. Znowu większa niż rok temu. Oczywiście dane zebrane z chyba całego świata czy coś. W Polsce - zimno. W niemczech - podobnie. W Belgii - tak samo.
Niechlubny rekord jest na zasadzie spaceru z psem. Średnio ma się 3 nogi..

I tym nas będą straszyć oraz wmawiać, że źle się dzieje, tak jakby nikt nie miał okien w domu.

#ekoterroryzm #pogoda
  • 49
  • Odpowiedz
@davidero69: Zależy gdzie jest zimny, w polsce generalnie jeziora i rzeki wysychają, mieszkałem w kilku regionach polski i chłopski rozum jeśli chodzi o pogodę w ogóle nie działa bo pogoda może się skrajnie różnić w zależności od miejsca.

Dlatego lepiej opierać się na badaniach naukowych i statystyce gdzie masz przedstawione globalne trendy.
  • Odpowiedz
  • 4
dziś rano zjadłem śniadanie i opłaciłem rachunki nie czekając na wpłatę jeszcze, gdzie niby ta bieda?
  • Odpowiedz
  • 5
w polsce generalnie jeziora i rzeki wysychają,


@janciopan: dokładnie tak, dlatego teraz jezioro przy moim miejscu zamieszkania zalewa chodnik. Podobnie jak rok temu. Gdzieś jezioro wysycha, gdzieś wręcz odwrotnie. W Polsce to był zimny lipiec w porównaniu do zeszłego roku. Więc albo Europa jest anomalią, albo ten naukowy bełkot to trend, który można roztrzaskać o kant dupy.
  • Odpowiedz
  • 5
@cybulion: średnia z globu może być liczona przez anomalię (temperatura w granicy 40 w kilku krajach, w których były pożary), ale cała reszta ma niezmienne R/R lub niższe. Wiesz jak się manipuluje średnimi, czy w tej twojej edukacji o tym nie wspominali?
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin ? czy ja ci wygladam na aktywiste ekologicznego? mowie tylko o tym iz globalna srednia znaczy wiecej niz srednia lokalna, i fakt ze teraz jest 21° w europie nie oznacza nic w skali globalnej. anomalie zdarzają sie caly czas od kiedy prowadzone sa pomiary.
  • Odpowiedz
  • 241
@davidero69: ziomus ale rozumiesz ze klimat to nie jest tyle ze zagladasz za okno, mowisz o, zimniej, czyli sie nie ociepla? to zlozony system z mnostwem zaleznosci.

Wyobraz sobie, ze wlasnie w zwiazku z ociepleniem klimatu globalnego i topnieniem lodu z arktyki oslabiany jest golfsztrom (prad zatokowy) ktory jest swoistym grzejnikiem europy. W zwiazku z tym NATURALNA KONSEKWENCJA globalnego ocieplenienia moze byc ochlodzenie lub nawet zlodowacenie czesci europy w wyniku spowolnienia
  • Odpowiedz
  • 1
@p4wl: doskonale wiem, ale media straszą tym, że jest gorąco = ocieplenie klimatu = ciepło to zło. Co za tym idzie globalna temperatura jeżeli rośnie, a temperatura mimo wszystko spada i napisałem, że anomalią są te kraje w których było 40+ i były pozary, to jakiś mirek up mi ciśnie, że mam problem z edukacją xD
  • Odpowiedz
@davidero69: jak nic do ciebie nie przemawia, to czaj to: Nawet jak za oknem masz zimniej, to w Afryce akurat będzie dużo cieplej więc miliard ludzi z Afryki zacznie iść w stronę Europy

podoba ci się to czy nie?
  • Odpowiedz
@davidero69 na chłopski rozum to od kilku lat nie było porządnej zimy, no może ta poprzednia była bardziej mroźna. Mój ojciec jest z rocznika 1952, i mówił mi że nie pamięta żeby kiedyś były takie ciepłe zimy jak teraz są jedna po drugiej.
  • Odpowiedz
arktyki oslabiany jest golfsztrom (prad zatokowy) ktory jest swoistym grzejnikiem europy. W zwiazku z tym NATURALNA KONSEKWENCJA globalnego ocieplenienia moze byc ochlodzenie lub nawet zlodowacenie czesci europy


@p4wl: po pierwsze to nie zlodowacenie tylko ochłodzenie Europy północno-zachodniej(Anglia, Norwegia, Francja - nie Polska), po drugie zamknięcie Golfsztromu pod wpływem ocieplania klimatu nie jest konsensusem naukowym i jest co do tego spór wśród naukowców. Wielu uważa że nie zaniknie. Po 3 jak wzrośnie
  • Odpowiedz