Wpis z mikrobloga

Minął 39. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypadki śmiertelne w których zginęły 2 osoby.

189 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
204 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
28 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 217 wypadkach zginęły w sumie 232 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 39. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
203 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
225 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
283 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
11.792 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

53 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
2.628 wypadków drogowych od początku wakacji

62 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.024 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
72 utonięcia w Lipcu 2023
87 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 39. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypa...

źródło: 1-392529-39

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • 64
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Potrącenie w Pruszczu Gdańskim. 58-letni kierowca prowadząc citroena po użyciu alkoholu potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Poszkodowane kobiety mają 39 i 49 lat. Brak informacji o ofiarach w artykule
Najprawdopodobniej chodzi o ten wypadek. Nie żyje pieszy.
2. Lubelskie. Wypadek w miejscowości Majdan Leśniowski w powiecie chełmskim. Kierujący motocyklem typu cross 15-latek uderzył w bok mercedesa, którym kierował 73-latek. Do zderzenia pojazdów doszło w momencie, gdy kierowca samochodu wykonywał manewr skrętu w lewo na teren prywatnej posesji. Pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji życia chłopca nie dało się uratować. Zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Tylko
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Potrąceni...

źródło: 345-225733

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 9
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 189 po 39. dniu wakacji

W. mazowieckie 28
W. łódzkie 19
  • Odpowiedz
@Salido: Około 300 zatrzymanych najebusów każdego dnia. Załóżmy w najlepszy wypadku, że udaje się złapać co dziesiątego nawaleńca to mamy liczbę +/- 3000 pijanych każdego dnia. Mnożąc to razy 70 dostajemy 210000. Zakładając, że są to jednorazowe przypadki to wychodzi na to, że w te wakacje co 178 osoba w tym kraju poprowadzi auto będąc pijana i to zakładając dość wysoką wykrywalnośc. Ja #!$%@?.
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Zdaję sobie z tego sprawę, jednakże chodzi mi tutaj głównie o fakt wejścia do auta, kiedy kierowca wie, że "coś może mieć". Nie wiem jakie myślenie mają ci ludzie, ale ja jeżeli wiem, że danego dnia będę prowadził auto, to od rana nie dotknę alkoholu. Wiele razy widziałem ludzi, którzy przyjeżdzają z rodziną na imprezę typu imieniny, urodziny czy rocznica i walą sobie jakieś winko, piwko czy szampana, a
  • Odpowiedz
@Madridista98: Tylko pewnie część to kierowcy wczorajsi, co te 0,2‰ jednak wydmucha. Ale po 1 piwem, w zależności od osoby, ciężko jest 0,2‰ osiągnąć.

Absolutnie nie bronię tu tych ******* pijaków, co wsiadają za kierownice po %, ich się powinno nawet bardziej za to #!$%@?ć, zwracam tylko uwagę na fakt.
  • Odpowiedz
Tylko w tych statystykach tak samo liczony jest ktoś z 0,2‰ i z 2‰ we krwi. Średnia dopuszczalna wartość dla UE to około 0,5‰


@NaChuiMiTaCHata:
jakby w pl było 0.5% to tych naje busów byłoby 2x więcej
Teraz jak mają 0.5% to myślą "ee, może już nie ma, dam radę, wyparuje ze mnie w drodze"

A jak będzie 0.5% to takie myślenie będą praktykować przy 1%
  • Odpowiedz
@Madridista98: mój stary jeździ #!$%@? odkąd pamiętam, jest to dla mnie obrzydliwe i kilka razy nawet myślałem żeby go psom wystawić, ale przez te 20lat nie miał ani jednej kontroli, więc może z tą wysoką wykrywalnością bym nie przesadzał, ewentualnie stary zamiast swoje szczęście marnować w ten sposób powinien w lotto grać.
  • Odpowiedz
Około 300 zatrzymanych najebusów każdego dnia


@Madridista98: mam nadzieję że kategoria najebusa to jest chociaż jakieś 0.5 w górę, czy jednak jesteś za pisem i szczekasz ilu to pijanych kierowców wspaniała bolicja zatrzymała? xD
  • Odpowiedz
@Protectorx: Jest aktualizacja na podanej stronie: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/25553,droga-wojewodzka-nr-812-zablokowana-po-wypadku-na-miejscu-lpr

"
– Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godziną 11:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką. Kierowca osobówki trafił do szpitala. Obecnie ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia. Na miejscu wciąż pracują policjanci. Droga jest nadal zablokowana. Wyznaczono objazd z Rossosza drogą w kierunku Musiejówki, dalej Kozły i Łomazy do dw812 – informuje komisarz
  • Odpowiedz