Wpis z mikrobloga

Jak ja bym chciał żeby Lwów wrócił do Polski, miasto przesiąknięte polską historią.
Co nie oznacza, że chciałbym żebyśmy napadli na Ukrainę jak putin.
Po prostu pamiętam z historii jakie rozmiary miało nasze państwo kiedyś i na ile innych państw wokół oddziaływało, mimo że sąsiadowaliśmy z agresywnymi krajami typu Prusy, Turcja, Rosja czy Szwecja, a Lwów był zawsze nasz.

#wojna #ukraina
aleksc - Jak ja bym chciał żeby Lwów wrócił do Polski, miasto przesiąknięte polską hi...

źródło: Irp1569

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 48
i co z tego, a wrocław i szczecin byly niemieckie


@muciek112: Wrocław był 400 lat pod polskim panowaniem, dwa wieki pod niemieckim i prawie pół tysiąclecia pod czeskim.
  • Odpowiedz
  • 11
@aleksc Litwe i Białoruś też byś chciał bo jest tam polska historia? xDDD W Wilnie/Lwowie jest polska architektura ale polakow juz tam nie. My sie skupmy na rozwijaniu tego co juz mamy, aby nawet biedni ludzie zyli na przyzwoitym poziomie, a nie jakies dyrdymały o Lwowie.
  • Odpowiedz
coraz bardziej jestem pewien ze zachodnia ukraina bedzie nasza. Malo tego ukry oddadza nam ja sami


@Ytaremtujest: Tak, giną w walce z ruskimi by nie oddawać terytoriów a mieliby oddawać je Polsce. Ma to sens. XD

Lwów do Polski nie wróci. Bo i po co? Argument "bo był dłużej nasz niż ich" nie ma sensu, zwłaszcza, że też mamy terytoria, które były czyjeś dłużej niż nasze (np. Szczecin czy Wrocław).
  • Odpowiedz
@kjungst Ty byłeś kiedyś w Wilnie? Pytam bo piszesz istne głupoty - praktycznie każda kobieta 50+ mówi po polsku w stopniu takim że rozmawialiśmy tylko po polsku i mówię tu o sklepach, atrakcjach turystycznych - osobiście, czy przez telefon
  • Odpowiedz
@aleksc: Wrocław mógł być milion pincset lat polski, a niemiecki mógł być 50 lat, nie ma to znaczenia - jeśli populacja mieszkańców była niemiecka to miasto było niemieckie. I tak właśnie było do 1945.
  • Odpowiedz
Po prostu pamiętam z historii jakie rozmiary miało nasze państwo kiedyś i na ile innych państw wokół oddziaływało, mimo że sąsiadowaliśmy z agresywnymi krajami typu Prusy, Turcja, Rosja czy Szwecja, a Lwów był zawsze nasz.


@aleksc: Nie wiem czy w dobie Internetu i powszechności wiedzy to ciekawy żart, czy serio masz tak silny mechanizm wyparcia. Sąsiadowaliśmy z agresywnymi krajami powiadasz... a te duże państwo oddziałujące na sąsiadów do którego wzdychasz to skąd się wzięło? Ziemię od sąsiadów kupiło za zboże, czy jak?
Wojny w których brały udział Prusy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Wojny_w_historii_Prus
Wojny w których brała udział Szwecja: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Wojny_w_historii_Szwecji
Wojny w których brała udział
  • Odpowiedz