Wpis z mikrobloga

@Towarzysz_Pawulon: >pewne elementy kodu genetycznego charakterystyczne tylko dla organizmów eukariotycznych

Na co to ma byc dowód? Ludzie też posiadają geny wirusów, nawet moga być dziedziczone. Samo posiadanie materiału genetycxznego to za mało zeby uznać coś za zywy ogranizm.

jedną z głównych teorii tego zjawiska jest odwrotna
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: To słowo jak i wiele innych ma wiele znaczeń. I w sumie ma racje. Do chwili w której płód nie jest w stanie samodzielnie egzystować, a więc być oddzielnym organizmem to nie różni się od twojej wątroby. Czy twoja wątroba jest życiem jako organizmem żywym. No nie jest.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: płód. Gdyby był człowiekiem rodzilbys się mając 9 mięs. Jednak Twój wiek liczy się dopiero od urodzenia właśnie.
Ponadto przez znaczną część tego czasu nie czujesz, nie myślisz, na wczesnym etapie jesteś zlepkiem komórek, w niczym człowieka nie przypominasz.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137 bo wiek się liczy zwyczajowo, próbujesz ponadto zestawić jakieś durne argumenty o niemyśleniu czy nieprzypominaniu budowy dorosłego człowieka z nauką która opiera się na analizie budowy komórki i jej materiału genetycznego XD

z takim myślniem to do jednego rzędu z Kają Godek
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: To, że wirusy potrafią krasć geny od innych, nie czyni z nich istot żywych, nie są w stanie rozmanażać sie bez obecności metabolizmu gospodarza.

https://virology.ws/2020/12/03/pandoraviruses-are-not-alive/

Od dawna nie uznaje sie juz Darwnowskiej koncepcji ewolucjonizmu, chociaż uczy sie jej w szkole, bo jest w miarę atwa do zrozumienia. Obecnie obowiazuje syntetyczna teoria ewolucji. Niby czego nie da sie wyjaśnic na gruncie obecnej teorii ewolucji? Tempo ewlucji zależy od wielu czynników.
  • Odpowiedz
@Jariii tylko pytanie po co kradły geny dotyczące transkrypcji i translacji DNA? a może wcale nie kradły tylko tak jak podają w tym artykule co ci dałem po prostu to pzoostałość z ich eukariotycznych przodków.

Życie jest trudno zdefiniować jednoznacznie, czy muszą się koniecznie namnażać bez udziału gospodarza? Czy życie może samo na wskutek ewolucji przekształcić w wirusa? Czy skoro odkryto kilka wirusów zdolnych do replikacji w innym wirusie to czy
  • Odpowiedz
tylko pytanie po co kradły geny dotyczące transkrypcji i translacji DNA? a może wcale nie kradły tylko tak jak podają w tym artykule co ci dałem po prostu to pzoostałość z ich eukariotycznych przodków.


Po nic to zwykły przypadek, gdy wirus jest w stanie wbudować swoje DNA, replikacja wirusa często przebiega błędnie. To znany i dpbrze opisany mechnizm, natura miała na to dosłownie setki miliony lat. Wirus nie ma celu, oprócz samoreplikacji. To nie jest pozostałość po przodkach, tylko po horynzontalnym transferze genów, a ścislej tansdukcji.

http://laboratoria.net/pl/artykul/Horyzontalny%20transfer%20gen%C3%B3w%20-%20si%C5%82a%20nap%C4%99dowa%20ewolucji%20bakterii;22624.html

Życie
  • Odpowiedz
  • 5
@Towarzysz_Pawulon Nie uczęszczam na KUL więc nie mam zamiaru łączyć nauki z religią.

Za to ja mam nadzieję że przestaniesz walić konia.

Uważam że największy problem jest w tym że ktoś dyskutuje z waszym religijnym fanatyzmem, powinno się napisać XD i cześć.
  • Odpowiedz