Wpis z mikrobloga

Jestem w domu rodzinnym u dziewczyny na weekend. Rano zaatakowały mnie rozmowa "trzeba odsunąć kościół od władzy i od życia". Co zrobiła matka dziewczyny pół godziny później? Poszła do kościoła na niedzielną mszę. Co zrobiła moja dziewczyna przed chwilą? Kłóciła się, że jak będziemy mieli dziecko to pójdzie do chrztu czy mi się podoba czy nie. XD Moja dziewczyna była w kościele ostatni raz (poza okazjami typu ślub, chrzciny) jakieś 5 lat temu. Nie modli się, nie praktykuje, nie stosuje się do zasad.
WTF?
#bekazkatoli #logikarozowychpaskow #polskiedomy
  • 29
  • Odpowiedz
  • 3
@wykopowajulka15 No to zobaczysz jak będziesz tłumaczył dziecku czemu inne dzieci idą do komunii a Twoje nie. To taki trik psychologii tłumu. Nie chcemy żeby nasze dzieci czuły się odtrącone. Nie popieram tego, ale tak jest.
  • Odpowiedz
@wykopowajulka15 komunia, chrzciny, ślub kościelny itp przecież to nie jest dla ludzi wierzących tylko taka tradycja. okazja do spotkania z rodziną, napicia wódeczki w najbliższym gronie. jeżeli ktoś myśli że trzeba byc wierzącym do tego to xd
  • Odpowiedz
  • 16
@xxxSZTYWNIUTKOxxx: @kidi1: Powtarzacie propagandę rozpowszechniana by biznes się kręcił. „Dziecku będzie przykro bo koledzy pójdą do komunii i będzie odrzucone”.

Równie dobrze może być odrzucone, bo prezenty będzie miało słabsze niż koledzy. Jak tak podchodzicie do tematu to już lepiej odkładajcie hajs na imprezę, bo dzieci maja #!$%@? na sam obrzęd, a jedynie co z tego wynoszą to licytacja końcowa kto ile tysięcy zgromadził i jakie fanty. Niestety nawet jak
  • Odpowiedz