Wpis z mikrobloga

Składam kompa i z tego co wiem to chłodzenie karty będzie głośne. Jaką obudowę byście polecili z maksymalnym wyciszeniem, ale żeby reszta też grała? Żadnych światełek nie potrzebuje, komp będzie chodził 24/7. Budżet 1k
#pcmasterrace #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
@xDrope: zakup wyciszonej obudowy może oznaczać wyższe temperatury w jej wnętrzu, a w rezultacie - szybsze obroty wentyli chłodzenia karty.

Nie zamykałbym się na przewiewne obudowy.
  • Odpowiedz
jakbym miał gdzie go indziej wstawić to spoko, ale będzie musiał stać w sypialni (,)


@xDrope: No ale on ma rację. Miałem kompa w obudowie Fractal Design Torrent czyli dwa wielkie wentylatory z przodu, nie było nic słychać dopóki nie przyłożyłeś ucha.
L3gion - >jakbym miał gdzie go indziej wstawić to spoko, ale będzie musiał stać w syp...

źródło: unnamed__2_

Pobierz
  • Odpowiedz
chłodzenie karty będzie głośne


@xDrope: i mimo to chcesz ją kupić? Ok... Na Twoim miejscu kupiłbym jakąkolwiek markową obudowę a kartę po prostu zwodował. Jeden rezerwuar z pompą + radiator 360 + 3 wentylatory 120 + blok GPU + jakieś węże, fittingi, płyn i w 1,5k może byś się zamknął kupując na Ali. No ale będzie cicho, bardzo cicho.
  • Odpowiedz
  • 1
@purrminator karta to 4090 i do ML nie bardzo mam lepszy wybór w my budżecie. Chłodzenie procka będzie wodne, ale na gpu takie chłodzenie zabierze gwarancje chyba, a tego wolałbym uniknąć przy tej karcie
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion pod obciążeniem tez? Mój sprzęt będzie trenował modele po nocach, wiec będzie pracować na wysokich obrotach w nocy (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion chyba postawie na fractala ale w wersji compact. Wszystko powinno się zmieścić i cena niższa niż za zwykłego torrenty. Dzieki
  • Odpowiedz
@xDrope: jak Ci zależy na ciszy (i temperaturach) to bierz największą budę jaką możesz.
Meshify 2 /XL wygląda dobrze, 3x140 z przodu zrobi robotę przy niskim rpm. Ten torrent mając 2x180mm też wygląda spoko, nawet wychodzi na to, że lepiej niż 3x140.
  • Odpowiedz