Wpis z mikrobloga

Ale to było #!$%@? za dzieciaka jak nauczycielka kazała opowiadać we wrześniu o swoich wakacjach. Najpierw męczyła babka od polskiego, potem od matematyki, od geografii też zagadala, wychowawca podpytała, aby na koniec ostatni cios zadać pani od angielskiego.

Przecież to kompletnie nieprzemyślana akcja. Co musiało czuć dziecko, które siedziało całe wakacje w domu, bo rodzice nie mają grosza, podczas gdy przed chwilą Oskarek opowiadał o wakacjach życia w Disneylandzie.

Potem wielkie zdziwienie, że dzieci kłamią. Kłamią ze wstydu. Dziś bym im wymyślił taką historię o moich wakacjach na pustyni a potem szybkim transferze na Antarktydę, że 3 dni by nie zasnęły.

#szkola #nauczanie #zalesie #polska #przegryw #logikarozowychpaskow
  • 32
  • Odpowiedz
@30062018: ja pamiętam, że w przedszkolu mieliśmy opowiadać co robią nasi rodzice. Ja wiem, że to było kilka lat po upadku komuny więc z jednej strony większość miała oboje rodziców w domu, a z drugiej jeszcze niedawno "każdy miał pracę" ale serio nie wiem co oni sobie myśleli przy dwucyfrowym bezrobociu :D

Jak sobie pomyślę co musiał czuć sześciolatek, którego rodzic się ulotnił albo pije albo nawet jest po prostu
  • Odpowiedz
@Variv: powiem Ci jako córka samotnej i biednej matki, że wcale tak kolorowo pomoc społeczna jakieś 15-20 lat temu tak nie wyglądała. Raz tylko dostałam się na kolonie z MOPSU, mama jedyna pomoc jaką otrzymywała na mnie to były raptem obiady w szkole, czasem stypendium (ale to trzeba było wydać na rzeczy do szkoły itp i to potwierdzić paragonami), jakiś malutki zasiłek bo moja mama pracowała kiedy tylko mogła i
  • Odpowiedz
@30062018: U mnie kiedyś trzeba było rysować swój dom w środku, rozkład pomieszczeń itd.
To chyba wtedy pierwszy raz zorientowałem się, że brak łazienki u mnie w domu nie jest normą, a jakąś wynaturzoną abstrakcją.
  • Odpowiedz
- Pochwalcie się co dostaliście na komunie


@robertx: kolega dostał piłkę. Szkoda mi go było, bo w domu bieda, chyba sześcioro albo siedmioro rodzeństwa, ojciec alkoholik, a on sam ciągle chorował. Teraz na fejsie wrzuca filmy w jakiegoś MLMa.
  • Odpowiedz
@robertx: teraz zdaje się że mieszka z dużym mieście na drugim końcu Polski. Też szanuję, nie spodziewałem się że przeprowadzi się tak daleko i usamodzielni, bo w końcu chorował ciągle. Ale czy to wyrwanie się? Piramida finansowa w wieku 30+ to nic dobrego. Jego ojciec to chyba dawno zmarł. Wszyscy już dorośli. Ci starsi zdaje się że już dawno założyli rodziny. Ci młodsi, no cóż, alkoholizm ojcapozostawil po sobie ślady
  • Odpowiedz
@30062018: jak siedziałeś w domu tak o to #!$%@?, ale rzeczy typu "pojechać rowerem nad jezioro" albo "przejść grę na komputerze" albo "przeczytać książkę" są w zasięgu każdego dziecka które nie jest #!$%@?
  • Odpowiedz
@30062018: Ja niby wyjeżdżałem, ale i tak bolały mnie te pytania i jak wszyscy mówili, że spotykali się ze znajomymi, tymczasem ja samotny jak jakiś przegryw i frajer tylko z rodzicami
  • Odpowiedz