Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #windows

#!$%@? nie wiem już. Dalej BSODY rozmaite walą. Świeży Win11, pamięć nowa, dysk niby ok według Samsung Magician. Temperatury itd. w porządku. Softwarowo chyba to jest niemożliwe, pozostaje sprzęt ale chyba tylko płyta główna. Ale komp niby działa. Nie potrafię znaleźć wspólnego mianownika, czasem jebnie crasha zaraz po uruchomieniu, czasem dopiero po dłuższym czasie. Nawet BIOS upgradowałem, płyta B450 Tomahawk. Czy ten typ tak ma po prostu? W sumie problemy zaczęły się już na Win 10 który bardzo długo chodził bez problemu tylko ostatnie parę miechów taka sraka
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@MePix: Chyba przeleciałem wszystkie najpopularniejsze co wyskakują w google XD I do wszystkich te same niby roziązania podają ale nigdy nic konkretnego tak że wychodzi że może to być cokolwiek
  • Odpowiedz
0xc0000005


@onepnch: odpal PC w trybie recovery i uruchom commandera.
Wpisz tam komendę "sfc /scannow" i sprawdź czy wyrzuci info o znalezieniu błędów i wymuszeniu restartu z komendą.

Inna opcja to możliwie uszkodzony dysk, masz jeden?
Możesz zainstalować system na drugim dysku odpinając pierwotny?
  • Odpowiedz
@onepnch: Błąd 05 to błąd z dostępnością do plików, niemożnością wykonania komend albo błąd wykonywania komend.
Więc wskazuje to na błąd dysku, nie zaszyfrowałeś go sobie czasem?

Najlepiej sprawdzić inny dysk SSD jak masz, odpiąć przy tym samsunga, żeby nie powodował błędów
  • Odpowiedz
@onepnch: No to zostaje Ci test na innym, tylko jak mówię, wypadałoby odpiąć Samsunga, żeby nie kolidował ponownie na nowym systemie.
  • Odpowiedz