Wpis z mikrobloga

@przegrywam_przez_miasto przeciwciała ig nie dają jednoznacznego wyniku, ale zazwyczaj robi się w pierwszej kolejności, a w celu potwierdzenia robi się metodą weternblot. Ale postać demielinizacji mózgowej w wyniku boreliozy jest rzadka, jeżeli nie ma innych czynników wpływających na taką diagnozę to chyba bym nie robiła badań na ślepo, tylko konsultowała wynik i robiła badania już ukierunkowane na inne objawy- z jakiegoś powodu robiłeś mri.
  • Odpowiedz
@zrobie_tu_porzadek_ robiłem bo mam osłabienie i bóle (jak ze zmęczenia po ćwiczeniach) mięśni, głównie ramion i ogólnie czuję się jak kapeć.

Ale mam PSC, to może powodować zmęczenie, ale z głową to chyba nie ma nic wspólnego?

I tata ma SM, ale on miał z chodzeniem problem i jeździ na wózku a ja mam osłabienie ramion a nogi raczej ok.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: zawsze się robi na raz badanie igg igm. badania metodą immunobolt to są badania nowocześniejsze. aczkolwiek na Twoim miejscu poszedł bym z tym wynikiem do lekarza i napewno zleci te badania. a jak już bardzo chcesz zrobić prywatnie to najlepiej wszystkie 4. wiem że to od cholery hajsu. sam mam mame z SM, przy SM może być niedowład tez rąk, moja mama ma obecnie prawie 4kończynowy, odezwij sie na priv
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto jezeli masz rodzica z SM, to raczej tam bym upatrywała przyczyny, niż w boreliozie. Oby nie, ale skoro najprawdopodobniej szykuje Co się sporo diagnostyki i konsultacji, to może ktoś ma pakiet firmowy w jakimś Medicover, Luxmed i może Cię zgłosić jako partnera? Pójdzie szybciej i mniej kasy zwrócić komuś za połowę pakietu, niż wszystko robić prywatnie.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Mam te same objawy co ty od około tygodnia , zmęczenie, nogi przy chodzeniu męczą się o wiele szybciej.
Jeśli to jakoś pomoże to miałem podobny problem 2 lata temu, miałem giga niedobór witaminy D ( miałem bodajże 17 jednostek). Od tygodnia mi wrócił ten stan i też myślałem czy iść do lekarza z zapytaniem o borelioze bo miałem kilka dni przed objawami jakiś bardzo mały ślad na łydce, ale
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto zazwyczaj jest jakaś infolinia, która Ci może pomóc - jak mniejsza miejscowość to na stronie firmy znajdziesz placówki współpracujące, z których możesz korzystać. Zapytaj o zakres jaki masz w firmie, wtedy będziesz wiedzieć jakie badania jak będą zlecone masz bezpłatne, a resztę ewentualnie w swoim zakresie.
  • Odpowiedz