Wpis z mikrobloga

#wakacje #urlop #turcja
Szukam wakacji na końcówkę sierpnia/początek września. Cena okolice 3k
Chcę jechać z biurem podróży bo obycia z zagranicą jeszcze nie mam. Gdzie w tym okresie warto pojechać? Surfowałem trochę w internecie i znalazłem opcję do Marmaris/Alanya (Turcja) lub Teneryfa. Domyślam się, że w Turcji będzie lepsza pogoda w tym czasie, temperatura wody pewnie podobna. Chciałbym też pozwiedzać delikatnie okolicę. Był ktoś w tych wymienionych miejscach? Jak wrażenia? A może byliście w podobnym okresie i za podobną cenę gdzieś indziej i też byliście mega zadowoleni? Dzięki za podpowiedzi
  • 4
  • Odpowiedz
@Marek1106: Marmaris fajne, ale tam jest zatoka (i masa małych skubiących rybek które mnie do cholery doprowadzały). Alanya też fajna, jest co pooglądać, można wjechać kolejką linową na szczyt i obejść ruiny zamku (jest też do Meczet do którego można wejść). Co do pogody, będzie upał, w zeszłym roku w połowie października byłem w Alanyi i było ciągle 27-28 stopni (w ciągu 7 dni tylko 1 dzień rano popadało).
  • Odpowiedz
@Marek1106: byłem w Alanya kilka lat temu, plaże średnia +, woda ciepła, warto kupić jednodniową wycieczkę statkiem, najlepiej w porcie a nie w biurze, bo taniej, można bez kłopotu wypożyczyć skuterek i pojeździć po okolicach, zobaczyć prawdziwą Turcje poza kurortem jakim jest Alanya, poczuć klimat gór Taurus, zjeść coś pysznego w przydrożnym barze za 30%ceny w porównaniu do miasta, można sprawdzić czy będzie możliwość wyjazdu na 2 dni do Kapadocji,
  • Odpowiedz
@Marek1106: Dodam jeszcze, do Alanyi jak jeżdżę to zawsze do Club Kastalia i dalej z czystym sumieniem mogę polecić, bo teren hotelu fajny, zaciszny, jest sporo basenów (aqua park + silent pool + 2 dodatkowe baseny), kawałek plaży na wyłączność gdzie nie dopłacasz za leżaki ani inne wymysły), jedzenie jak najbardziej ok (codziennie nowe rzeczy) + właściwie przez cały dzień gdzieś dostępne. No i plusem jest to, że albo idziesz
  • Odpowiedz