Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy bo mnie coś zaraz strzeli.

Pacjent: LG C2 (model bez wyjścia słuchawkowego) vs głośniki audioengine. Jak je połączyć inaczej niż bluetooth, tak aby była możliwość sterowania głośnością przez tv?
TV ma wyjście HDMI ARC lub optyczny SPDIF, głośniki mają wejścia 2x rca lub minijack.

Próbowałem ekstraktor HDMI ARC oraz DAC SMSL SU1 (SPDIF w trybie PCM). Obydwa urządzenia dawały dźwięk ale bez możliwości sterowania głośnością za pomocą pilota TV.
#!$%@? zaraz dostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #telewizory #audio #audiovoodoo
  • 11
  • 0
@ksiak: Dzięki! Mógłbyś jakiś konkretny polecić? Szybki skan na alledrogo i albo nikt o obsłudze CEC nie pisze, albo ja żadnego takiego ekstraktora nie widziałem
@Virti: niestety nie podam bo nie korzystam, ale trochę się w temacie orientuje i znaleźć taki jest trudno. Szukaj na amazonie i czytaj opinie ludzi, tylko tak znajdziesz.
No automagicznie nie sprawisz że analogowe głośniki zakumają sygnały CEC z pilota od TV...


@L3gion: przecież kupił ekstraktor hdmi tylko nie łyka CEC, napisał o tym i pyta co dalej, nawet zapytał jak znaleźć taki który działa. Ja nie wiem jak znaleźć, wiem jednak, że sporo z nich piszę że obsługuje a jednak CEC nie śmiga.
@ksiak: No wiem o tym. Zwyczajnie nie wiem jednak jak miało by to działać, co najwyżej mógłby wtedy kontrolować głośność wyjścia audio samego ekstraktora ale wątpię. CEC w ekstraktorach jest zazwyczaj po to by same się włączały / wyłączały razem z TV.