Wpis z mikrobloga

Jaki #router #5g #sim polecicie na wieś gdzie słabo z zasięgiem? Chciałbym postawić coś w miejscu gdzie zasięg jest najlepszy i cieszyć się WiFi. Hotspot z telefonu radzi sobie średnio.

Przez fakt, że będę z tego korzystał sporadycznie nie chciałbym wydawać miliona monet? (widzę urządzenia za 1-2k pln...).

#router #lte #5g #wifi #sim
  • 7
  • Odpowiedz
@kolokwialnie: na początek sprawdź czy inni operatorzy też mają problem z zasięgiem. Ale organoleptycznie, a nie przeglądając mapki w internetach.

U mnie na wsi było bardziej niż do dupy, a potem się okazało, że Play postawiło w okolicy kilka nowych nadajników. Sam korzystam z Plusa i Orange, więc na ten Play wpadłem zupełnie przypadkiem.
  • Odpowiedz
@kolokwialnie: jeśli słaby zasięg to warto zainteresować się "starym dobrym" 4G z agregacją pasm (opcjonalnie z zewnętrznymi antenami), wtedy ściąga z kilku nadajników na raz i można wyciągnąć stabilne setki mbps, a spokojnie zmieścisz się w 1k pln razem z mocnymi antenami :)
  • Odpowiedz
@kolokwialnie: temat przerabiałem parę lat temu, więc nie jestem na bieżąco, ale wg mnie trzeba iść mniej więcej w takim kierunku: router, anteny, z tym że anteny dokupiłbym później, jakby się okazało że sam router nie działa dobrze :)

Im wyższa kategoria routera (CAT) tym lepiej, ale cena też niestety wzrasta :)
  • Odpowiedz