Wpis z mikrobloga

Stefan Bandera nie ma statusu bohatera narodowego na Ukrainie, dzisiaj się dowiedziałem dzięki temu znalezisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rząd w kijowie miał 9 lat żeby decyzje odwrócić, nie zrobili tego, ciekawe czemu.
https://wykop.pl/link/7166735/lwowska-rada-obw-zada-zwrotu-tytulu-bohatera-ukrainy-banderze-i-szuchewyczowi

Ja wiem czemu, Ukraina jest podzielona odnośnie bandery, wschodnia za nim nie przepada, stąd aby uniknąć nieporozumień, zapomieli o tym. Dzisiaj ta wschodnia Ukraina ponosi największą katastrofe podczas tej wojny, gdyż jest obszarem na którym toczy się wojna, a w takim mariupolu zginęło od 70 do 100 tys cywili przez rosjem, to ci otwarci Ukraińcy którzy nie przepadają za UPA i banderą dzisiaj ponoszą największe ofiary ruskiej inwazji. Onuce wspierając rosje w swojej propagandzie, konfederosjanie atakując uchodźców właśnie robią to na SZKODE tych wschodnich Ukraińców, którzy zawsze byli bardziej liberalni, otwarci i normalniejsi od tych zachodnich. Jak tak można robić z czystym sumieniem? Być takim hipokrytą?

#ukraina #wolyn #upa #ciekawostki #wojna #historia #konfederacja #neuropa #4konserwy
  • 17
@BayzedMan: XD co nas obchodzi czy on formalnie jest Bohaterem Ukrainy (to jakiś tytuł czy order?), Polacy mają problem że ludzie odpowiedzialni za zbrodnie wojenne są otoczeni kultem na Ukrainie, nazywa się na ich cześć ulice i buduje pomniki. Bandera mógłby być nawet ukraińskim Dmowskim - ojcem niepodległości po prostu niezbyt eksponowanym zagranicą, ale Ukraina prowadzi bardzo nieodpowiedzialną politykę historyczną - oficjalnych nazistowskich kolaborantów i zbrodniarzy wojennych nie da się obronić
XD co nas obchodzi czy on formalnie jest Bohaterem Ukrainy (to jakiś tytuł czy order?)


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Mnie obchodzi, bo okłamano mnie na tagu, a ja wierzyłem ruskim kłamcom, a tu się okazuje że to zwyczajna brednia jak zawsze i wszędzie.
Kłamstwo przez duże K

Polacy mają problem że ludzie odpowiedzialni za zbrodnie wojenne są otoczeni kultem na Ukrainie, nazywa się na ich cześć ulice i buduje pomniki.


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Zawsze się
czyli skoro część Ukraińców czci nazistów ludobójców to trudno bo Ukraina jest podzielona? Co to za argument XDDD


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: No dobry argument, w tej wojnie rosjanie mordują głównie tych Ukraińców, którzy są przeciwko nacjonalizmowi UPA, a niektórzy tutaj kibicują rosji w tym wszystkim.

Dlaczego tak bezczelnie kłamano na tagu? bandera nie jest bohaterem narodowym Ukrainy.
@BayzedMan: żaden argument tylko jakiś śmieszny unik. W tej wojnie giną zwykli ludzie którzy po takich doświadczeniach się radykalizują i to jest zupełnie normalne. Ale jak myślisz w jakim kierunku się zradykalizujecie skoro zbrodniarze wojenni i nazistowscy kolaboranci są otoczeni u was kultem? Czy nie będziecie bronić własnych "niezłomnych bohaterów" jak teraz bronicie własnej niepodległości? To jest problem do rozwiązania na teraz a im wcześniejj Ukraina będzie wykazywać wolę rozwiązania problemu
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Czyli nie ma mi być szkoda wschodnich Ukraińców, którzy od zawsze nie przepadali za banderą, bo według twoich urojeń oni się radykalizują? O cie wuj
Wprost sugerujesz, że nie powinniśmy się przejmować nimi bo się "radykalizują", może jeszcze powiedz że to dobrze że rosjanie ich mordują co parszywcu?

Sam robisz uniki, pytam konkretnie czemu kłamano o bohaterze narodowym a ty nic. xD
@BayzedMan:

Czyli nie ma mi być szkoda wschodnich Ukraińców, którzy od zawsze nie przepadali za banderą, bo według twoich urojeń oni się radykalizują? O cie wuj

czyli ma mi być szkoda wschodnich ukraińców bo oni walczą a zachodni siedzą na dupie (to wynika z tego co piszesz duraku)? Jak można coś takiego napisać i pomyśleć że to jest dobra odpowiedź na zarzuty... Będzie nagana od oficera prowadzącego po audycie.

Wprost sugerujesz,
czyli ma mi być szkoda wschodnich ukraińców bo oni walczą a zachodni siedzą na dupie (to wynika z tego co piszesz duraku)? Jak można coś takiego napisać i pomyśleć że to jest dobra odpowiedź na zarzuty... Będzie nagana od oficera prowadzącego po audycie.

Wprost sugeruję, że Polska pomoc dla Ukrainy powinna się zakończyć jak najszybciej ponieważ teraz jest to już tylko koszt bez perspektywy zarobku a zachowanie sąsiada jest doskonałym zwiastunem tego
@BayzedMan:

nazwij mnie onucą w odpowiedzi na ten komentarz i możemy zamknąć dyskusję.


Moim zdaniem to ty jesteś ruskiem i masz typową dla nich wschodnią mentalność i szowinizm jakiego żaden Polak nie ma wobec sąsiadów z wschodu. ¯\(ツ)/¯

okej zamykamy to, masz rację jestem okropny a Ukraina jest wspaniała. Mój szowinizm przejawiał się między innymi wsparciem finansowym dla Ukrainy w 1szym miesiącu wojny, chciałem Wam dać iskierkę nadziei żeby teraz ODEBRAĆ
okej zamykamy to, masz rację jestem okropny a Ukraina jest wspaniała. Mój szowinizm przejawiał się między innymi wsparciem finansowym dla Ukrainy w 1szym miesiącu wojny, chciałem Wam dać iskierkę nadziei żeby teraz ODEBRAĆ LWÓW, o tym ostatnim akurat zapomniałeś napisać


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Nie.
Wyobraź sobie, że pisałem że rosjanie mordują ukraińców z wschodu, a ty wyskakujesz jakimiś teorami że oni się radykalizują, sugerując i próbując wymusić to aby nikomu ich nie było
@BayzedMan:

Wyobraź sobie, że pisałem że rosjanie mordują ukraińców z wschodu, a ty wyskakujesz jakimiś teorami że oni się radykalizują, sugerując i próbując wymusić to aby nikomu ich nie było szkoda. Tak to zrobiłeś po to i nie wal smutów.


Tak było, nie zmyślam, a poniżej moja odpowiedź kłamco

W tej wojnie giną zwykli ludzie którzy po takich doświadczeniach się radykalizują i to jest zupełnie normalne. Ale jak myślisz w jakim
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ:

Wprost sugeruję, że Polska pomoc dla Ukrainy powinna się zakończyć jak najszybciej ponieważ teraz jest to już tylko koszt bez perspektywy zarobku a zachowanie sąsiada jest doskonałym zwiastunem tego że Niemiec już się rozpycha, chochoła o radości z mordowania was przez rosjan stworzyłeś sam, gratuluję, nazwij mnie onucą w odpowiedzi na ten komentarz i możemy zamknąć dyskusję.


Robisz dziwne fikołki.

I tak, pisząc bzdury że się wschodnia Ukraina radykalizuje w
@BayzedMan: dziwne fikołki to robisz akurat ty żeby tylko nie odpowiedzieć na zarzuty o otaczanie kultem zbrodniarzy wojennych. No chyba że po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, wtedy jest ci wybaczone i ostatni raz przedstawię stanowisko: nie wschodni ukraińcy się radykalizują tylko żołnierze w okopach, i nie ma w tym NIC ZŁEGO, bo jest to zupełnie NORMALNE. Problem jest w otaczaniu kultem zbrodniarzy wojennych i konfrontacyjna polityka historyczna, to jest