Wpis z mikrobloga

  • 1
@pijmleko: Niby czemu scam? Krecąc na 70 mm jest najlepsza możliwa jakość obrazu. To się docenia bez względu na to, czy to typowy blockbuster, czy "siedzą i gadają". Gdyby takich filmów było więcej, to by można było dywagować, na który lepiej się wybrać na taki pokaz z taśmy 70 mm. Nie ma alternatyw, a takie filmy są rzadkie po prostu. Ostatni to Dunkierka z 2017...
  • Odpowiedz
  • 1
@pijmleko

Scmem to jest ogólne przeświadczeniem, że IMAX służy tylko do 3D i filmów akcji z wybuchami XD

@Drmscape2 dobrze pisze. To chodzi o jakos obrazu, głębie, detale i klimat, a nie o wybuchy.
  • Odpowiedz
@smialson Byłem w zeszły weekend. Osobiście uważam to za najlepsze doświadczenie audio-wizualne, dlatego zaraz patrzę czy się załapie na kolejny seans xD.

Fotele wygodne, sala wielka, kopułowata i rzędy wysokościowo są poustawiane tak, że nikt z rzędu niżej nie przeszkadza. Sporo miejsca na nogi, a ekran tak #!$%@?, że z wyższego rzędu musiałem się wychylić, żeby zobaczyć dół ekranu.

Na prawdę, pierwsze ujęcie i od razu wiesz, że to będzie najlepsze
  • Odpowiedz
@pijmleko: nie spodziewałem się, że w 2023 ktoś jeszcze uważa, że IMAX jest dobry tylko do wybuchów i pościgów xDD

głębia obrazu, dźwiek, szeroka perspektywa, ujęcia na pustyni, naprawdę warto iśc i przez te 3h podziwiać
  • Odpowiedz
@pijmleko: hahahaha ale nam celnie dogryzles

wielki ekran, niesamowity dźwięk, wygodne fotele, dużo miejsca, nie rozumiem po co negować wybór imaxa nad normalnym kinem, jest okazja obejrzeć tam to zawsze warto się wybrać
  • Odpowiedz
@DiorSauvage: Możecie se iśc, nie zmini to faktu że jedynie co zobaczycie lepeiej to zmarszczki na mordzie Cilliana Murphiego xD


@pijmleko: dla mnie IMAX to przede wszystkim dźwięk. No i gigantyczny ekran, tyle że żeby to drugie docenić to trzeba siedzieć w bliskich rzędach bo dalej to już w zasadzie nie ma różnicy.
  • Odpowiedz