Wpis z mikrobloga

Widzę że na mirko wszyscy słodzo tej grze więc i ja napisze coś od siebie. Grałem jakieś 30-45 minut.

Więc gra jest troszkę niedopracowana i jakaś taka... niby gra się fajnie ale jednak czegoś mi brakuje, mam nadzieje że zapowiadane mody coś zmienią,

Jakie wady mogę wymienić?

-Dziwaczny system gospodarowania żywnością. Ludzie pobierają z magazynów więcej żarcia niż potrzebują, a to co im zostanie magazynują w domach "na potem". Pobierają tego żarcia mnóstwo bo dzielą je wtedy na rodzaje np: ryby, mięso, dynia itp, a chcą mieć w domach każdy dostępny rodzaj. Problem jest taki że w podstawowym spisie surowców wyświetla nam żywność w magazynie ( bez podziału na rodzaje) które z racji tego ze ludzie pobierają dużo żarcia by trzymać je w domach, świeci pustkami. Wyświetla więc że mamy zero fooda.

-Niewydajny system gospodarki. Nieważne ile narąbiesz drewna i ile kamulców zbierzesz, zawsze brakuje czegoś do budowy.

- Mapy są paskudne, a jeziora nienaturalnie, jakby je ktoś nieudolnie w jakimś mapeditorze namazał.

- Trochę zbyt szybki przyrost ludności co w połączeniu z masową konsumpcją żarcia zwykle nas wykańcza.

Czego mi braknie?

- spisu ludności jak np w Tropico, gdzie ludzie byliby spisani według płci, wieku, zawodu i innych.

-Więcej budowli i innych bajerków survivalowych. Jak na grę w której to gospodarka ma być podstawą, jest ona bardzo skromna.

#banished #recenzujo
  • 2