Wpis z mikrobloga

siema, planuje sie przerzucić z dji air 2s na dron fpv i planuje swoją przygodę rozpocząć od symulatora - ale żeby latać na symulatorze to potrzebuje jakiś kontroler i google ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecacie coś na start? najlepiej jakiś sprzęt który potem będę mógł wykorzystać i jakoś podpiąć do drona

#drony #fpv #dronfpv
  • 9
  • 0
@Mjut93: ok, coś do tego kontrolera muszę dokupić? widzę że kosztuje 1k pln więc zakładam że taki sprzęcior będize kompatybilny z kazdymi googlami i dronem? :D
  • 0
@litowo-polimerowy: sama aparatura 1k w maxie, gogle to osobny budżet, co do protokołu to powiem Ci szczerze że nie mam zielonego pojęcia, jestem totalnym laikiem który wczoraj postanowił sobie skołować taką zabawke xD
@riakt: RadioMaster Boxer z ELRS będzie w budżecie plus akcesoria typu: bateria, pasek, pokrowiec, itp.
Co do gogli. Nie potrzebujesz i do symulatora, i tutaj też radzę zastanowić się na systemem transmisji obrazu, bo to nie jest pompatybilne między sobą. Do wyboru są:
- analog
- DJI
- WALKSNAIL
- HDZERO
  • 0
@litowo-polimerowy: ok, przejrzałem sobie te systemy transmisji obrazu i wydaje mi się, że najsensowniejszym wyborem będzie cyfra. Z tego co sobie wyszukałem w internecie to najlepszy obraz w googlach ma DJI tylko takie google kosztują 4k i teraz pytanie czy dobrze to rozumiem - kontroler RadioMaster Boxer z ELRS lub tango 2 bęgą z tym w 100% kompatybilne tak?
@riakt:

DJI tylko takie google kosztują 4k

DJI jest najdroższe, ale jednocześnie najlepsze. System O3 pozwala już na pozbycie się drugiej kamery do nagrywania, w większości przypadków.

i teraz pytanie czy dobrze to rozumiem - kontroler RadioMaster Boxer z ELRS lub tango 2 bęgą z tym w 100% kompatybilne tak?

System sterowania jest niezależny od systemu wizji w drogie FPV. Istotne jest to że w dronie musisz mieć odbiornik zgodny z
  • 1
@litowo-polimerowy: dzieki szefie, krata piwa za te wyjaśnienia to zdecydowanie za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a powiedz mi proszę, czy da rade (i czy w ogóle jest sens) odpalać symulator na kontrolerze z dji air 2s? bo tak się zastanawiam, że może przed zakupem samego kontrolera polatam sobie na symulaturze wykorzystując obecny kontroler
@riakt:

a powiedz mi proszę, czy da rade (i czy w ogóle jest sens) odpalać symulator na kontrolerze z dji air 2s? bo tak się zastanawiam, że może przed zakupem samego kontrolera polatam sobie na symulaturze wykorzystując obecny kontroler


Jeśli jest techniczna możliwość to możesz spróbować(nigdy nie latałem air 2S).
Niemniej przeszkadzać będzie ci to że oś przepustnicy się sama centruje, a w aparaturach FPV tak nie jest.
Edit: Równie dobrze