Wpis z mikrobloga

Posiadam dwie działki rolne 2 ha i 4 ha i jestem współwłaścicielem w 3/4. Coś na tych działkach jest uprawiane i sadzimy na nich zboże. Chciałbym jednak stan prawny wyprostować. Dzielił ktoś takie działki rolne i ma jakieś doświadczenie? Już wiem, że będzie to problematyczne. MPZP nie ma, ale obok działki stoi dom.

Chciałbym jedną z działek podzielić na 1.6 HA i 0.4 HA, a potem te 0.4HA oddać w ramach 1/4 udziału współwłaścicielowi (zgodzi się). Robił ktoś taką operację? Dużo do gadania ma KOWR? Ogólnie od 2019 prawo się zmieniało, więc wszystkie materiały w necie są o dupę...

#geodezja #nieruchomosci #dzialka #rolnictwo
  • 11
  • Odpowiedz
@toshibaas: Podział działki rolnej na kolejne o powierzchni większej niż 0,3 ha to najprostszy z możliwych scenariuszy. KOWR nie ma nic do dzielenia działek, a jedynie ma prawo pierwokupu. Nie wiem jakim trybem chcesz przenieść własność, najlepiej pogadaj z notariuszem na ten temat.
  • Odpowiedz
@toshibaas: dzielice działki u geodety, nadal jesteście współwłaścicielami obydwu a później notariusz i sie odpisujecie. Podział bez jakis warunków zabudowy. ewentualnie jak te 40 arów na mniejsze to trzeba brać warunki zabudowy i na ich podstawie dzielić. pytanie co współwłaściciel chciałby z tym zrobić
  • Odpowiedz