Wpis z mikrobloga

Ukraina musi odzyskać swoje kobiety, aby mieć szansę na ożywienie gospodarcze – Bloomberg

Zdaniem ekspertów, jeśli przynajmniej część z 2,8 mln kobiet w wieku produkcyjnym nie uda się nakłonić do powrotu, będzie to kosztowało Ukrainę 10% jej przedwojennego PKB.

W najgorszym przypadku wyniesie to 20 miliardów dolarów rocznie, co łatwo „ zaprzeczy” zaproponowanemu przez UE czteroletniemu pakietowi pomocy dla Ukrainy w wysokości 14 miliardów dolarów rocznie.

#ukraina #wojna #rosliny
Kumpel19 - Ukraina musi odzyskać swoje kobiety, aby mieć szansę na ożywienie gospodar...

źródło: temp_file128122170766614987

Pobierz
  • 12
@Kumpel19: tego nie będzie, nie oszukujmy się, jaka Oksanka czy inna Ołenka po kilku latach na zachodzie z jakimś Enrique wróci do biednego zniszczonego wojną krają dymać za kromkę chleba, talerz zupy i do Saszki bez nóg i rąk? Mówiłem to ja i wiele innych osób, jak zamykacie facetów powinniście zamykać i kobiety, bo tak to niestety faceci będą ginąć za kraj który i tak umrze śmiercią naturalną
Ale jak spójrzmy na to z punktu widzenia poszczególnych jednostek, to dla wielu z nich jest to życiowa tragedia. Wielu mężczyzn w Polsce i na Ukrainie nie ma szans na założenie rodziny i to jest dla nich osobista tragedia. Ja jestem jednym z takich mężczyzn.


@Kopytnik_1: z Polski uciekły młode kobiety na zachód, a przyszły kobiety z Ukrainy, tymczasem się na uchodźców i Ukraińców szczuje kiedy są Polsce potrzebni.
Taki ze mnie Ukrainiec jak z ciebie Polak. xD


@BayzedMan: To skąd ty niby jesteś skoro się kłócisz z ludźmi i twierdzisz, że pod sklepami nie ma żebraków owiniętych w ukraińskie barwy z puszkami na kasę ? xD. Przecież każdy, kto robi zakupy wie, że oni są i zbierają te pieprzone pieniądze a ty dalej swoje. Nie dziwie się, że ostatnimi czasy jesteś tak hejtowany skoro nikt nie ma złudzeń co