Wpis z mikrobloga

@mmmmmmmmmmmmmm: no nie da się wciągnąć powietrza. Ustami muszę oddychać i oczy mi zaraz łzawią. Ewidentnie w środku te błony są przekrwione. Jak se wsadzę palucha w nos i zacznę go "odchylać" żeby zrobić prześwit to dopiero trochę powietrza przechodzi.
@davidero69: kup sobie zamiast kropli z xylo to zwykłą sól morską, możesz powiedzieć wprost farmacetcie, że chcesz ograniczyć xylo, ewentualnie idz z tym do lekarza np psychiatry przepisze Ci inne krople bez xylo ale o podobnym nie uzależniajacym działaniu
@paakcer: no mam jakiś otrivin alergia, czytałem skład że ma środek, który niby nie uzależnia, ale psikać go muszę co 40 minut bo takie krótkie działanie ma. Kupiłem też sudafed z olejkami eterycznimi, ale on to w ogóle nie odtyka tylko zatyka jeszcze bardziej. Sama sól morska nie pomaga. Spływa zaraz z nosa.
@davidero69: zależy też jaka miałeś sól morską jest izotoniczne i hipertoniczna, na zatkany nos tylko hipertoniczna. ale na Twoim miejscu poszedł bym do lekarza rodzinnego, alergologa, psychiatry albo laryngologa, po prostu powiedz jak jest uzależnienie jak każde inne tylko trzeba pomóc odstawić lekarz sprawdzi też czy na pewno rzeczywiście nie potrzebujesz leków tego typu może rozwinęła sie jakaś alergia problem z górnymi drogami oddechowymi
@davidero69: Trzeba przestać brać i tyle. Pseudoefedryna może pomóc w odstawieniu (cirrus duo ma dosyć dużą dawkę i nie zawiera paracetamolu jak inne środki na zatoki) + steryd np. nasometin control. Bo to jest obrzęk polekowy i jest spowodowany przez xylo, nie wolno tych aerozoli brać dłużej niż 5 dni bo pojawiają się takie problemy. A im dłużej się je przyjmuje tym gorsze odstawienie i problemy później.
Tylko sterydu też nie
@diabel_z_piekla: nasometin Control już kupiłem. 3 dzień psikam po 2x dziennie. Szczerze mówiąc nasometin na receptę jest chyba lepszy. Ten to nie pomaga. Pseudoefka spoko, Ibuprom zatoki zawsze brałem.

Avamys chciałem ale nie ma nigdzie w aptekach.
ak sobie nie walne szota w jedną dziurkę to nie mogę oddychać.


@davidero69: typowe dla zbyt długiego stosowania. Po prostu musisz przestać i tyle. O ile nie masz problemów z zatokami, krzywą przegrodą itp, to po dwóch, trzech dniach powinno wszystko zacząć wracać do normy.