Wpis z mikrobloga

Drukarka mi chodzi całkiem dobrze ostatnio, nawet polubiłem się z dyszami 0.6/0.8 - ależ to wypluwa filament jak głupie, a do tego odkryciem ostatniego tygodnia jest ASA - to się drukuje lepiej jak petg.
Generalnie nie mam co narzekać to się pochwalę czujnikiem dymu (mq-135) co se zainstalowałem* w tej kartonowej klatce - narazie jeszcze w fazie testów, ale generalnie plan taki, że w home assistant chce ustawić automatyzacje, która wyłączy drukarkę (z prądu) jak tylko coś wyczuje ponad normę i wyśle powiadomienie na telefon.


Kurdę, szukam jakiegoś fajnego w miarę taniego sposobu na zamknięcie tej obudowy, bo jak sobie wyliczyłem ile taka plexa będzie kosztować (albo lity poliwęglan xD) to zacząłem szukać. Aktualnie jest w fazie zamknięcia tego po chamsku zwykłą blachą, albo ryflowaną xD

#druk3d #drukarki3d #3dprinting #diy
sirgorn - Drukarka mi chodzi całkiem dobrze ostatnio, nawet polubiłem się z dyszami 0...

źródło: attenzione

Pobierz
  • 18
  • 2
Jakby ktoś był ciekawy jak wygląda taki zapis z czujnika dymu podczas druku, od 12:35 do 13:35 się bawiłem, te 3 górki to moment jak stół klejem (na bazie alkoholu) smarowałem, a potem od 13:40 już normalnie wydruk leciał
sirgorn - Jakby ktoś był ciekawy jak wygląda taki zapis z czujnika dymu podczas druku...

źródło: MQ-135

Pobierz
@sirgorn: arkusze izolacyjne pir albo jakiekolwiek z folią metalową. Nie rozumiem skąd się wziął idiotyczny zwyczaj zamykania drukarek plexą. O ile jedna ścianka czy drzwi mają sens to cała obudowa z plexy nie ma żadnego uzasadnienia. Drogie ale za to słabo izoluje zarówno cieplnie jak i akustycznie.
  • 1
@hrumque: poliwęglan komorowy oglądałem wcześniej i jakoś mi się ta idea nie spodobała, ale jak za (prawie) darmo to rozsądna cena, nawet na rozwiązanie tymczasowe zamiast kartonów ;)

@ZaQ_1 bo fajnie wygląda, jeszcze podświetlanie rgb i można robić imprezę (ʘʘ) ogólnie plexa ssie bo się pali, lepszy jest poliwęglan ale droższy (mówię tu o litym). Mi kompletnie nie zależy na przezroczystości, 2 kamery w środku załatwiają sprawę.
@sirgorn @ZaQ_1 poliwęglan ma sens jak jest komorowy i zamknięty na końcach, i jest z odpadów - wtedy izoluje termicznie, jest tanio albo za darmo i ma sens.
A że ludzie lubią przezroczyste by się jarać wnętrznościami - nie poradzisz, tak samo obudowy PC jak kiedyś plexa w obudowie subwoofera w aucie - +100 do szpanu -33 do sprawności
@sirgorn: Spędziłem sporo czasu budując podwyższoną obudowę na bazie stolika z ikei. Finalnie wyszło tyle roboty i kombinowania, że lepiej byłoby pociąć na zamówienie za grosze jakiś grubszy mdf w castoramie, do tego ewentualnie jakaś płyta akrylowa żeby widzieć od przodu co się dzieje, a jak nie potrzebujesz to kompletne zamknięcie z płyty i po zawodach.
Potrzebujesz tam jakiejś niepalności?
  • 0
@Perdition: tylko hobbystycznie i dla rodziny - nie potrafię robić rzeczy odpowiednio jakościowo. Większość rzeczy co drukuje jest użytkowych, tj. np. mocowanie kamery do standa monitora + ring light, który sam pospawałem, obudowy do czujników, kontrolerów, duperele do kampera, auta, domu, do dronów itp.
  • 0
@Perdition: to jest lekko zmodyfikowany ender 5 plus
- zmieniona płyta główna - żeby ciszej chodził (na tmc2209)
- DD microswiss ng+ na jednej prowadnicy liniowej
- wydrukowane nowe mocowanie z dwoma wentylatorami 5015 do dyszy + wentylator 4020 do hotendu.
W przyszłości plan jest na mod Mercury One.1, ale to długa droga przede mną.

Jakościowo jest tak se, bo zazwyczaj drukuje w okolicach 80-110mms, a że ng+ jest dość ciężki
sirgorn - @Perdition: to jest lekko zmodyfikowany ender 5 plus 
- zmieniona płyta głó...

źródło: IMG_20230824_180556

Pobierz