Wpis z mikrobloga

#gitara
Cześć, na wstępie zaznaczę, że nie potrafię grać i w sumie nie znam się na nutach, instrumentach itd. W szkole średniej czyli ~15 lat temu nauczyłem się kilku prostych chwytów bo chciałem grać na gitarze i umiałem zagrać z 2 proste riffy, teraz pewnie nawet ich nie pamiętam, gitara poszła w odstawkę przez studia czy inną wymówkę.

Ostatnio odkryłem ten kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=a4R9Vk5_CbU

Jaka to jest gitara? Elektroakustyk? Czy klasyczna akustyczna jest w stanie wydobyć podobne brzmienie żeby osiągnąć jak najbardziej zbliżony efekt?
Chcę się nauczyć tego konkretnego kawałka i dwóch innych "ballad" tego wykonawcy. Nie ważne czy nauka zajmie mi pół roku, rok czy nawet więcej, chce po prostu umieć zagrać w całości ten konkretny utwór.
Jak oceniacie stopień trudności tego konkretnego utworu i naukę od totalnego zera? Jaką gitarę kupić, coś najtańszego z allegro na początek?
  • 3
Jak oceniacie stopień trudności tego konkretnego utworu i naukę od totalnego zera?


@Matronel: Dla początkującego od zera raczej trudne.
Szczególnie jeśli jesteś napalony wyłącznie na te kawałki, a nie na granie samo w sobie i zamiast wpierw przerobić prostsze rzeczy od razu będziesz próbował zagrać te konkretne.