Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czołem #woodstock #polandrock! Pytanko do Was.

Jestem posiadaczem aparatu natychmiastowego typu #polaroid i wpadłam na pomysł by w tym roku zabrać ze sobą aparat na festiwal, strzelać fotki i odsprzedawać ludziom. (Coś w stylu mobilnej fotobudki). Jednak biorąc pod uwagę cenę samej kliszy(wychodzi ok 10 zł za shoot) chciałabym sprzedawać zdjęcia za max 15 zł.

Czy waszym zdaniem pomysł się sprawdzi? Czy bylibyście w stanie zapłacic tyle za jedno zdjęcie? Zarobek jest tu raczej sprawą drugorzędną, raczej chodzi mi o to by nabrać doświadczenia w fotografowaniu ludzi. Trochę się cykam bo samo zdjęcie zaczyna wywoływac się po się około 15-20 minutach, że ludzie będą się pultać, albo że strzelę fotkę i ktoś stwierdzi "nie, dziękuję jednak ch*jowe".

Potraktujcie mój wpis raczej jako rozeznanie czy w ogóle będą zainteresowani. Myślałam też żeby dodatkowo zabrać jakieś pudło z gadżetami (typu śmieszne czapeczki itd.) by uczynić zdjęcia bardziej atrakcyjnymi. Proszę dajcie znać w komentarzach co sądzicie.

#festiwal



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Pomysł ciekawy, POD WARUNKIEM że jesteś bardzo kontaktowy i zabawny z charakteru.

Poza tym na woodstocku walutą są żetony na browar albo sam browar a nie złotówki...

Nie wspominając o tym że na woodstocku powinieneś robić zdjęcia typu street. A wydruki rozdawać gratis.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 20 szt kosztuje z 80 zł więc jak 1 za 10zł jak 4 zł wychodzi? Jak faktycznie chcesz się podszkolić to za 5zł można puszczać, za 10zł raczej mało kto weźmie, paradoksalnie możesz zarobić więcej i więcej się poduczyć za tą piątkę.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dzięki Mireczki za odpowiedzi.

Z tym browarkiem (i licencją) to w sumie racja, niestety nie stać mnie na to żeby rozdawać foto za darmo (ani żeby otworzyć stoisko).

Nie, 80 zł za 20 szt. zdjęć kosztują wkłady do #instax, niestety (albo i stety bo instax mini ma mniejszy format -razem z ramką wielkość mniej więcej karty kredytowej) posiadam aparat na wkłady polaroid 600 (8 szt. za
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mirko_anonim: bardzo mocno na nie, regulamin wooda zabrania robienia zdjęć, co na woodstocku zostaje tam, fotografowie z akredytacja maja wyznaczone strefy, jestem przeciwna tego typu uslugom.
  • Odpowiedz
@sensuel: Ahh Kostrzyn, te klimaty już nie wrócą kiedy się szło do niemieckiego kampera po haszysz i gość wykrajał z kostki wielkości starej przedwojennej cegły xD

@KingaM: od kiedy niby takie zasady? Jeździłem jako akredytowany fotograf kilka razy na wooda i nawet wzmianki o czymś takim w regulaminie nie było, a wyznaczone strefy to i owszem, ale za sceną do foteczek z artystami.
  • Odpowiedz
@Cozzie: od 2003 kiedy radio maryja zaczęło nagrywać pijanych ludzi i puszczać u siebie na antenie tworząc nagonkę? Od 2013 kiedy zaczęli wrzucać nagie baby spod pryszniców i konkurs podkoszulków
który nagłośnił matkakurka zaczęli mocniej tego pilnować.

Zabrania się nagrywania (utrwalania w postaci rejestracji audio lub wideo lub audio wideo) oraz utrwalania techniką fotografii cyfrowej lub analogowej koncertów, spotkań w ASP (...) teatralnego w celach jakiejkolwiek publicznej publikacji (rozpowszechniania) dowolną techniką
  • Odpowiedz
@KingaM: O widzisz, przypomniałaś akcję Radia Maryja i się w głowie odświeżyło. W praktyce tak od 2010 do 2019 nie spotkałem się żeby ktoś reagował na foto/wideo. Inna sprawa, że akredytowani fotografowie byli wyłączeni z tego zapisu - za to jakaś auto cenzura była, chlewu się nie publikowało.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie przejmuj się bo widzę, że niektórzy tu trochę paranoizują. Drobnych "biznesów" nigdy nie brakowało na woodzie, jakieś biżuterię, malowanie ryja, robienie dredów czy coś. Sam parę lat temu stanąłem przy ulicy że skrzynką nabojów z n2o i sprzedawałem baloniki - w 2h sprzedałem wszystko co miałem (i zarobiłem chyba z 400złoty na czysto)
  • Odpowiedz