Wpis z mikrobloga

Pan Jarmuż właśnie wyjaśnił dlaczego #konfederacja była przeciwna ustawie Kamilka. Otóż była przeciwna bo Adolf Hitler.
Przypominam że ta ustawa została przygotowana we współpracy z organizacjami zajmującymi się prawami dziećmi i wprowadza takie straszne rzeczy jak
Obowiązkowe szkolenia sędziów rodzinnych co 5 lat
Serious Case Review czyli obowiązkowe wyciąganie wniosków ze spraw do których doszło do poważnej przemocy wobec dzieci i analiza gdzue są luki w systemie i danym sądzie, mopsie ect
Szkolenia dla pracowników socjalnych
Korzystanie z kwestionariuszy opartych na algorytmach opracowanych przez naukowców zajmujących się badaniem przemocą wobec dzieci tak aby dzieci były wyciągane z patologicznych rodzin przed tragedią

Generalnie same 'tragiczne' rzeczy i zamach na prawo rodziców do #!$%@? dzieci

https://twitter.com/gromotapl/status/1681993871457124352?t=6HgA2DJ4TQ8AfrFPRd9v0Q&s=19
#konfederacjabijedzieci #4konserwy #neuropa #polityka
  • 16
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Przecież ta ankieta nie jest nawet zdefiniowana w ustawie więc nie wiadomo za czym się głosuje. Mam nadzieję że PiS wpisze tam "wychowywanie w akceptacji do LGBT" czy coś w tym stylu i potem będzie "Pani redaktur, my nie wiedziołyśmy co popieramy".

I jeszcze ta bezczelna gra na emocjach i wykorzystywanie tej śmierci nazywając to "ustawą Kamilka", obrzydliwi ludzie.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Jestem naprawdę ciekawy jak w rzeczywistości Korwin zachowuje się w domu. Bo słuchając takich wypowiedzi, bardzo szkoda mi jego dzieci. Ale mam nadzieję, że to tylko gadka dla idiotów jak to niedawno nazwał swoich wyborców. I bardzo chciałbym zobaczyć jego reakcję na wieść o wnuczce lesbijce. O ile to rzeczywiście prawda.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Dawanie urzędnikowi pełną władzę bez żadnej odpowiedzialności.
Wpisanie kwestionariusza do ustawy którego jeszcze nie znamy treści i pisowcy mogą sobie wpisać tam cokolwiek co im się podoba.
Każda sprawa nie będzie prowadzona indywidualnie tylko na jedno kopyto przez urzędnika według formułki.

Dziecko nie chodzi na religie? można odebrać od rodziców
Rodzice nie chodza do kościoła? można odebrać

Lewactwo pokłada większą wiarę w Pis niż sami wyborcy pisu.

#neuropis znowu się
  • Odpowiedz
  • 7
@Latarenko @Parmenides69 jakiej 'pełnej władzy'? Kwestionariusz to narzędzie pomocowe, standaryzowane *pomagający* ocenić stan dziecka, nie pozbawia go samodzielności w podejmowaniu decyzji.

Urzędnicy nie odbierają dzieci, decyzję te podejmuje sąd rodzinny.

Konfederacja chce żeby rodzice mogli bezkarnie stosować przemoc wobec dzieci i Mentzen napisał nawet stosowną ustawę.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Własnie jest odwrotnie.
To ty chcesz maltretować dzieci i niszczyć je psychnicznie.
Nie przeczytałeś tej ustawy i nie przeczytałeś czego ona dotyczy

Urzędnicy nie odbierają dzieci


A teraz będą dzięki tej ustawie.

Kwestionariusz to narzędzie pomocowe


Dla pisu żeby zdobyć trochę więcej głosów.
Idealnie będzie im pomagać odbierać dzieci rodzicom którzy mają złe poglądy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Latarenko dobra, przyznaj się konfiarzu że jak byś miał dzieci to w twoim domu była by na bank założona niebieska karta a nie fikołki robisz.
  • Odpowiedz
  • 1
@Latarenko przeczytałam tę nowelizacje, w przeciwieństwie do ciebie. Łykasz co ci konfederacja powie i się oblizujesz po brodzie.
Wskaż gdzie w tej nowelizacji jest fragment o tym ze urzędnicy mogą sobie odbierać bezkarnie dzieci bez udziału sądu i według swojego widzimisię.

Jak skończysz podstawówkę i pójdziesz pracować w firmie to zorientujesz się że istnieje masa dokumentacji, instrukcji, SOPs i kwestionariuszy które mają pomagać podejmowac decyzję. Nie zwalniają one z myślenia.

Tymczasem Mentzen
  • Odpowiedz
  • 2
@Njal oczywiście że tak, konfiarze to zwolennicy przemocy wobec słabszych i najchętniej by bezkarnie wyżywali i znęcali się nad dziećmi
  • Odpowiedz
  • 1
@Latarenko nie robię żadnych fikolkow i jestem przeciwniczka PiSu O nowelizacje zawarte w tej ustawie zabiegały od lat organizacje pozarządowe i naukowcy zajmujący się badaniem przemocy wobec dzieci. Ustawę poparly wszystkie partie prócz konfederosji której członkowie chcą bezkarnie bić dzieci.

Przypominam że lider konferencji stworzył ustawę która ma zalegalizować bicie dzieci przez rodziców
Bardzo sprytnie omijasz ten fakt w komentarzach.

W jaki niby sposób ta nowelizacja szkodzi rodzicom i dzieciom? Konkrety dajesz.
  • Odpowiedz