Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebna pomoc z zakresu #fotowoltaika
Do domu dochodzi instalacja 3 fazowa. Od paru lat mam instalacje PV 3 kW na jednej fazie (ta jest z dofinansowania gminy) więc nie mogę w niej nic zmieniac. Ostatnio firma dołożyła mi kompletnie osobna instalacje 3.2 kW na innej fazie, na osobnym falowniku również jednofazowym. TAURON nie chce zalegalizować takiego rozwiązania argumentując, że instalacje powyżej 3.6kW powinny być na 3 fazach. Nie docieraja do nich argumenty, że na żadna z faz nie produkuje więcej niż ich maxymalne 3.6 kW. Spotkał się ktoś z taką sytuacja?
Niestety, nie mogę tych dwóch falowników wymienić na jeden 3 fazowy, gdyż ten pierwszy musi że mną zostac podłączony jeszcze rok. Ktos coś?
  • 12
@eXe1987 obawiam się, że Tauron ma rację masz zasilanie 3f i podpinasz 6kW. Co innego gdybyś miał 2 punkty poboru energii na 2 osobnych licznikach z osobnymi zabezpieczeniami.
@eXe1987 i mają racje. Bo łącznie nie masz 3.2 a 6.2. A firma, która ci to montowała to albo celowo znaleźli takiego co mu wcisną wszystko albo sami nie wiedzieli. W takich sytuacjach zakłada sie tylko 3f falownik. Powinni go wymienić.